Lumia 928 oficjalnie: nowy high-end od Nokii

Lumia 928 oficjalnie: nowy high-end od Nokii

Chociaż wszyscy spodziewaliśmy się, że nowa, flagowa Lumia zostanie zaprezentowana 14 maja w Londynie i będzie nią właśnie model o oznaczeniu 928, to Finowie zrobili nam nie lada niespodziankę i zapowiedziała smartfona wcześniej. To oznacza mniej więcej tyle, że Nokia ma do zaprezentowania coś równie, a może nawet jeszcze większego, niż pokazana właśnie Lumia 928. Tego dowiemy się już 14 maja.

Tymczasem Lumia 928, zbudowana z poliwęglanowej obudowy i wykończona szkłem, wyposażona jest w 4,5-calowy wyświetlacz PureView OLED o rozdzielczości HD z ppi na poziomie 334 punktów. W wyposażeniu urządzenia znajdziemy także dwurdzeniowy procesor z taktowaniem 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, 8,7-megapikselowy aparat cyfrowy z optyką Carl Zeiss, ksenonowym fleszem, funkcją kręcenia filmów 1080p oraz technologią PureView, zapewniającą stabilizację obrazu do wykonywania nieporuszonych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych.

W porównaniu z Lumia 920, nowy smartfon posiada ksenonowy flesz, wyświetlacz w technologii AMOLED oraz grubszą o 0,5 mm obudowę.

Lumia 928 u operatora Verizon będzie dostępna w cenie 99 dolarów przy podpisaniu 2-letniej umowy abonenckiej.