Najnowsza aktualizacja Diablo 3 umożliwiła kolejne oszustwa

Wprowadzona wczoraj aktualizacja oznaczona numerem 1.0.8 pozwoliła nieuczciwym graczom na duplikowanie złota. Jeśli narzekaliście na inflację powodowaną przez wszechobecne boty, to od dzisiaj jest jeszcze gorzej.

Za pomocą sprytnej manipulacji mechanizmami domów aukcyjnych, po wczorajszej aktualizacji, zamiast uczciwie handlować swoimi przedmiotami, można było po prostu duplikować swoje posiadane złoto. Jeden z graczy z chińskiego serwera, po odkryciu tej nieuczciwej metody pochwalił się, że na jego koncie aktualnie znajduje się… 371 bilionów złota (371’699’363’019’003)

Biorąc pod uwagę fakt, że dzięki wspomnianym domom aukcyjnym, gracze mogą wymieniać złoto na prawdziwe pieniądze, wczorajsze duplikowanie waluty w grze z pewnością ucieszyło każdego, kto z niej skorzystał.

Blizzard zareagował dosyć szybko: programiści załatali lukę i ponownie uruchomili serwery. Jednak tzw. rollback, czyli przywrócenie danych na serwerach sprzed usterki, nie będzie miał miejsca.

Biorąc pod uwagę rodzaj oszustwa, które wykorzystała mała liczba graczy w jednym z regionów, uważamy, że to właściwe podejście – napisała na oficjalnym forum Lylirra, zajmująca się kontaktami ze społecznością.

Blizzardowi udało się też podobno zidentyfikować wszystkich graczy, którzy skorzystali z exploita, tym samym naruszając regulamin gry, co może zakończyć się banem. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że z takich błędów korzystają zazwyczaj tak samo doświadczeni jak i nieuczciwi gracze, mogę się założyć, że ponad połowa z nich już dawno przeniosła nieuczciwie pozyskane środki na swoje czyste konta. A z taką liczbą złotych monet na sprzedaż, zakup kolejnego konta „do czitów” wydaje się być wpisane w koszty całego przedsięwzięcia.

Najgorzej na całej aferze wyszli jak zwykle: uczciwi gracze.

0
Źródło: Eurogamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.