Novelist – prawie jak „Lśnienie” Kinga

Nowa gra przygodowa od współtwórcy BioShocka 2, Deus Ex: Invisible War i Thief: Deadly Shadows.

Kent Hudson po odejściu dwa lata temu z 2K Marines postanowił zająć się własnym projektem. Novelist będzie nietypową grą przygodową, w której nie będziemy mieli bezpośredniego wpływu na głównych bohaterów. Dan Kaplan przybywa z rodziną do opuszczonego domu, by ukończyć powieść. Nie wie jednak, że posiadłość ta jest nawiedzona… I tu właśnie przypada nasza rola. Na szczęście nie będziemy mieli tu do czynienia z kolejnym survival horrorem. Duch, w którego się wcielimy nie będzie miał też wrogich zamiarów, a wręcz przeciwnie. Niczym Casper będziemy próbowali pomóc rodzinie rozwiązać ich problemy.

Będziemy mogli inspirować Dana do pisania powieści, a równocześnie dbać o to, by nie zaniedbywał obowiązków w rodzinie. Do naszych umiejętności będą się zaliczać: czytanie w myślach, badanie wspomnień i lekkie ingerencje w otoczenie domu. Bohaterowie będą jednak w stanie w jakiś sposób wyczuwać nasza obecność, co może ich tylko rozdrażnić, będziemy więc musieli często pozostawać w ukryciu. Dodatkowo gra ma być nieliniowa, a każdy wybór pociągać za sobą odpowiednie konsekwencje. Pod względem graficznym nie jest rewelacyjnie i grze daleko do cell-shadingu znanego chociażby z The Walking Dead, ale wszystko da się nadrobić fabułą i samą rozgrywką.

Novelist stara się aktualnie wejść na Steam i jeśli podoba Wam się ten projekt, warto na niego zagłosować poprzez Steam Greenlight. Kent Hudson zamierza skończyć grę jeszcze latem tego roku.