Nowa wersja najpopularniejszej dystrybucji Linuksa

Oznacza to, że po instalacji systemu mamy od razu dostęp do takich rzeczy jak Java, czy plugin Flash, co nie jest standardem w przypadku dystrybucji Linuksa. Ponadto Mint jest nastawiony na maksymalnie prostą obsługę, aby użytkownicy Windows mogli się szybko odnaleźć. Wg serwisu DistroWatch, Mint jest aktualnie najpopularniejszą odmianą Linuksa, przebijając Ubuntu, Debiana, Fedorę i openSUSE.
Nowa wersja najpopularniejszej dystrybucji Linuksa

Podstawowym środowiskiem Linux Mint jest MATE/Cinnamon, specjalna wersja GNOME przygotowana specjalnie na potrzeby tej dystrybucji. Od obecnej wersji system ma dwa nowe narzędzia – Software Sources odpowiedzialne za zarządzanie źródłami oraz Driver Manager pozwalające na łatwe instalowanie sterowników.

Ponadto system pozwala teraz na tworzenie własnych ekranów logowania – zawierających m.in. HTML5, CSS, JS a nawet WebGL. Poprawiono też interfejs użytkownika, który zawiera łącznie ponad 1000 poprawek i funkcji. Programiści pozbyli się też standardowego panelu sterowania GNOME zastępując go aplikacją Cinnamon Settings. Więcej szczegółów na temat Linux Mint 15 znajdziecie

na oficjalnej stronie

systemu.

Obrazy systemu w wersji 32, jak i 64-bitowej można pobrać bezpośrednio z

linuxmint.com

.