Nowy Xbox już jutro!

Xbox 360 ma już osiem lat i jest jednym z największych sukcesów w historii Microsoftu. Jej wiek jednak już daje o sobie znać. Oprawa audiowizualna gier już nie wygląda olśniewająco, porównując ją z ich wersjami na komputery PC. Czas na nową konsolę. Ale jaka ona będzie?
Nowy Xbox już jutro!
Xbox nowej generacji zostanie zaprezentowany już jutro

Xbox nowej generacji zostanie zaprezentowany już jutro

Microsoft nie podzielił się żadną informacją na jej temat. Zdementował tylko pogłoski, które twierdziły, że nowa konsola będzie wymagała stałego połączenia z Internetem. To koniec oficjalnych wieści na jej temat. A nieoficjalnie?

Plotek po Internecie krąży cała masa. Nowy Xbox ma być ponoć wyposażony w 64-bitowy, ośmiordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,6 GHz i 8 GB pamięci RAM. To znaczny krok naprzód porównując z Xboxem 360, który ma trzyrdzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 3,2 Ghz i 512 MB pamięci RAM.

Konsola ma ponoć również być wyposażona w moduł Wi-Fi, posiadać porty USB 3.0, napęd Blu-ray, duży dysk twardy, wyjścia cyfrowego dźwięku i HDMI. Ma również nie zabraknąć wbudowanego czujnika Kinect drugiej generacji. Co ciekawe, nowy Xbox podobno ma mieć również wejście HDMI, co ma pozwolić pracować mu jako urządzenie STB.