Payleven obniża prowizję i wchodzi do Apple Store

Od 29 maja czytnik Chip & PIN jest już dostępny w Apple Store. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Payleven dodatkowo obniża prowizję dla wszystkich nowych i obecnych posiadaczy czytnika.
Czytnik Payleven

Czytnik Payleven

Apple Store, oficjalny internetowy sklep giganta z Cupertino, oprócz swoich produktów oferuje także dedykowane akcesoria firm zewnętrznych. Wśród marek obecnych w sklepie, znajdują się wiodący producenci akcesoriów muzycznych, dedykowanych dla Apple etui czy stacji dokujących.

Od 29 maja w Apple Store dostępne są także czytniki kart płatniczych Payleven. To niewielkie urządzenie, łączące się ze smartfonem lub tabletem za pomocą Bluetooth, umożliwia przyjmowanie płatności kartą. Czytnik jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi wersjami systemu iOS, spełnia także rygorystyczne standardy współpracy z produktami Apple oraz wymagane normy zabezpieczeń.

Bezpośrednia współpraca z Apple to dla nas duży krok naprzód. Mamy nadzieję, że dzięki obecności w Apple Store, fani produktów z symbolem jabłka zyskają możliwość nowego wykorzystania swojego iPhone’a lub iPada. Decyzja Apple o włączeniu czytników Payleven w asortyment Apple Store może świadczyć o rosnącym znaczeniu płatności mobilnych na rynku finansowym — wyjaśnia Konstantin Wolff, współzałożyciel Payleven.

Od niedawna możliwość płatności kartą mają – oprócz firm – także osoby fizyczne. Brak opłat abonamentowych i jedna stawka prowizji od transakcji oznacza, że płacimy tylko za faktycznie dokonane operacje i mamy możliwość korzystania z czytnika Chip & PIN bez zobowiązań. Dodatkowo Payleven Polska podjęło decyzję o obniżeniu opłaty prowizyjnej.

Dzięki szybkiemu wzrostowi liczby klientów udało nam się obniżyć prowizje od transakcji do identycznego poziomu jak w innych krajach: 2,75% od każdej transakcji.

Pozostawiliśmy tylko prowizję procentową, kontynuując tym samym politykę cenową wolną od stałych opłat — wyjaśnia Konstantin Wolff.

Czytnik jest mały, dzięki czemu można go zabrać ze sobą niemal wszędzie, zaś akumulator wystarczy na 7 dni pracy lub wykonanie 120 transakcji. Po zainstalowaniu i uruchomieniu bezpłatnej aplikacji dostępnej w AppStore czytnik niemal automatycznie komunikuje się z telefonem przez Bluetooth: wystarczy przez kilka sekund przytrzymać klawisz „0” na klawiaturze czytnika. Po instalacji od razu można przyjmować płatności kartą. Wystarczy włożyć kartę do czytnika, wpisać kwotę transakcji na ekranie telefonu oraz zatwierdzić ją kodem PIN. Po chwili możemy wysłać na podany adres mailowy potwierdzenie transakcji bezpośrednio z telefonu.

Czytnik Chip & PIN działa według ogólnie uznanych standardów bezpieczeństwa procesowania płatności: zgodne z certyfikatami PCI PTS 3.1 oraz EMV Poziom 2, stosowanymi również w tradycyjnych terminalach. — mówią założyciele Payleven.

0
Źródło: payleven
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.