Pierwsze konkretne informacje o inFamous: Second Son

Od czasu zapowiedzi gry na konferencji PlayStation Meeting nie słyszeliśmy o niej za wiele. Tymczasem kolejna część serii o ludziach posiadających nadnaturalne właściwości pojawiła się na okładce Game Informera, gdzie ujawniono tło fabularne i pierwsze umiejętności głównego bohatera.

Akcja gry będzie toczyła się kilka lat po wydarzeniach z inFamous 2. Do życia powołana zostaje organizacja Department of Unified Protection (DUP) zajmująca się przechwytywaniem osób o nadnaturalnych zdolnościach. Całe Seattle będzie miastem naszpikowanym środkami podwyższonego bezpieczeństwa – punktami kontrolnymi, skanerami, czytnikami linii papilarnych, kamerami itp. Twórcy chcieli nawiązać w ten sposób do zmian jakie zaszły w Ameryce po wydarzeniach z 11 września.

Głównym bohaterem gry będzie Delsin Rowe – 24 letni, zbuntowany artysta o indiańskich korzeniach, który będzie świadkiem katastrofy wojskowego konwoju przewożącego ludzi o nadnaturalnych umiejętnościach. Pomagając ocalałym odkryje w sobie talent do absorbowania specjalnych zdolności innych ludzi. Pierwszą mocą, której nauczy się wykorzystywać będzie kontrola nad… dymem. Delsin będzie potrafił ściągnąć dym z kominów czy pojemników z gazem łzawiącym i wykorzystać go w walce. Podobnie jak Cole z wcześniejszych części będzie on potrafił poruszać się w powietrzu przeskakując niejako po zadymionych obszarach.

Więcej o grze dowiemy się najprawdopodobniej podczas targów E3. InFamous: Second Son pojawi się wyłącznie na PlayStation 4.

0
Źródło: Gematsu
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.