Qualcomm nie zgadza się z Acerem

Qualcomm, producent procesorów Snapdragon opartych o architekturę ARM, nie zgadza się z krytyką wobec Windows RT. System ten obsługuje, między innymi, jego procesory, które znajdują się w tabletach Dell XPS 10 i Samsung Ativ Tab. –
Qualcomm nie zgadza się z Acerem
Dell XPS 10

Dell XPS 10

Jesteśmy bardzo podekscytowani strategią Microsoftu dotyczącą Windows RT. Z optymizmem patrzymy na przyszłość tego systemu i obserwujemy jego coraz większe sukcesy — stwierdził Luis Pineda, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcommie.

Pineda twierdzi, że sam używa tabletu Dell XPS 10, który daje mu, jak twierdzi, 20 godzin pracy bez podłączania urządzenia do ładowarki. Zapowiedział też kolejne urządzenia ze Snapdragonami i Windows RT, aczkolwiek nie chciał zdradzić żadnego szczegółu na ich temat.

Dlaczego, mimo optymizmu, Windows RT nie podbija rynku? –

Za każdym razem, jak tworzysz zupełnie nowy ekosystem, taki jak Windows RT, fajnie by było mieć wszystko od pierwszego dnia. Ale nadciąga wiele ekscytujących rzeczy — komentuje enigmatycznie.

Qualcomm jest partnerem Microsoftu. Wszystkie smartfony z Windows Phone korzystają z jego procesorów. Urządzenia z Windows RT wykorzystują również procesory Tegra firmy Nvidia.