Qualcomm nie zgadza się z Acerem

Windows RT, czyli system mobilny Microsoftu, nie sprzedaje się dobrze. Niektórzy producenci, tacy jak Acer, wręcz otwarcie go krytykują. Qualcomm ma jednak inną opinię.
Dell XPS 10

Dell XPS 10

Qualcomm, producent procesorów Snapdragon opartych o architekturę ARM, nie zgadza się z krytyką wobec Windows RT. System ten obsługuje, między innymi, jego procesory, które znajdują się w tabletach Dell XPS 10 i Samsung Ativ Tab. –

Jesteśmy bardzo podekscytowani strategią Microsoftu dotyczącą Windows RT. Z optymizmem patrzymy na przyszłość tego systemu i obserwujemy jego coraz większe sukcesy — stwierdził Luis Pineda, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Qualcommie.

Pineda twierdzi, że sam używa tabletu Dell XPS 10, który daje mu, jak twierdzi, 20 godzin pracy bez podłączania urządzenia do ładowarki. Zapowiedział też kolejne urządzenia ze Snapdragonami i Windows RT, aczkolwiek nie chciał zdradzić żadnego szczegółu na ich temat.

Dlaczego, mimo optymizmu, Windows RT nie podbija rynku? –

Za każdym razem, jak tworzysz zupełnie nowy ekosystem, taki jak Windows RT, fajnie by było mieć wszystko od pierwszego dnia. Ale nadciąga wiele ekscytujących rzeczy — komentuje enigmatycznie.

Qualcomm jest partnerem Microsoftu. Wszystkie smartfony z Windows Phone korzystają z jego procesorów. Urządzenia z Windows RT wykorzystują również procesory Tegra firmy Nvidia.

0
Źródło: Computerworld
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.