Remember Me: Zobacz pierwsze 10 minut z gry

Capcom opublikował nowy zwiastun gry, który przedstawia jej główne elementy rozgrywki. Poznajemy dokładniej tło fabularne i zdolności, jakie posiadać będzie Nilin - główna bohaterka będąca byłą łowczynią wspomnień.

W 2013r. to wspomnienia są ostatnim bastionem intymności, którego nie władowaliśmy jeszcze na portale społecznościowe. Remember Me przedstawi przyszłość, w której nie będzie już żadnych barier. Skuszeni możliwością przywoływania każdego wspomnienia z pamięci i dzielenia się nim z innymi, ludzie pozwolą sobie wszczepiać implanty należące do korporacji Memorize, równocześnie zdając sobie sprawę z tego, że udostępniają w ten sposób najbardziej pikantne szczegóły ich życia. Istnieje jednak mała grupa, nazywana Errorystami, która sprzeciwia się takiemu wykorzystaniu technologii. Nilin jest najlepszą łowczynią wspomnień i przez to skupia na sobie uwagę korporacji, która poddaje ją zabiegowi niemal całościowego wymazania pamięci. Pierwsze 10 minut z gry obrazuje ucieczkę dziewczyny z ośrodka Memorize.

W każdym momencie gry Nilin będzie mogła przywołać dane wspomnienie i obejrzeć je w 3D w czasie rzeczywistym. Dzięki odpowiedniej technice możliwe jest przywoływanie ostatnich chwil z życia ofiary morderstw w celu złapania sprawcy. Nilin potrafi nie tylko kraść wspomnienia, ale także je modyfikować. Nie steruje ona jednak bezpośrednio danym bohaterem, ale może podsuwać mu inne przedmioty, które wywołają odpowiedni impuls.

Premiera gry na PC,PS3 i Xboxa 360 zaplanowana jest na 7 czerwca tego roku.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.