Są już płyty główne dla procesorów Intel Core 4-tej generacji

Są już płyty główne dla procesorów Intel Core 4-tej generacji

Najwięcej funkcji i zaawansowane możliwości oferuje Z87-Deluxe. Model Z87-A powstał z myślą o podstawowych zastosowaniach przy zachowaniu autorskich funkcji firmy Asus i pełnym wykorzystaniu potencjału chipsetu Z87. Do modeli pośrednich należą Z87-Pro i

Z87-Plus.

Z kolei płyta Z87 I-Deluxe wprowadza chipset Z87 do komputerów mini-ITX, a Z87 WS znajdzie swoje zastosowanie w stacjach roboczych wykorzystywanych m.in. w profesjonalnym projektowaniu zaawansowanej grafiki i kontentu.

W tej serii inżynierowie firmy Asus zastosowali technologie Dual Intelligent Processors 4 i 4-Way Optimization, integrując funkcje, które zwiększają możliwości kontroli komputera. Znane już użytkownikom moduły: zwiększający wydajność TPU, zarządzania zasilaniem EPU, DIGI+ Power Control oraz Fan Xpert 2 można aktywować jednym kliknięciem myszki.

Ma się to przekładać na optymalizację osiągów w czasie rzeczywistym, większą wydajność energetyczną, zmniejszenie hałasu i usprawnienie chłodzenia. Gdy użytkownik jest z dala od komputera, sprzęt przestawiany jest automatycznie w tryb Away, umożliwiający pobieranie i strumieniowanie zasobów oraz tworzenie kopii zapasowych plików przy minimalnym poborze mocy.

Do linii Republic of Gamers dołączy zupełnie nowa płyta główna –

Maximus VI Hero

, skierowana do entuzjastów gier komputerowych, którzy chcą cieszyć się możliwościami ROG przy bardziej przystępnym progu cenowym. Wraz z nią pojawi się kolejne wcielenie Maximus VI Gene dla obudów micro ATX, która kierowana jest przede wszystkim do graczy. Obie wyposażono w funkcję audio SupremeFX ze współczynnikiem SNR rzędu 115dB, dzięki czemu mają dostarczać dźwięk o jakości porównywalnej do niektórych dyskretnych kart dźwiękowych. Ciekawym rozwiązaniem jest Sonic Radar, który znajduje swoje zastosowanie w grach. Wyświetla na ekranie kierunek dźwięku co ułatwia namierzenie przeciwnika i uzyskanie kilku dodatkowych punktów przewagi.

Flagowa płyta Maximus VI Extreme wprowadza chipset Z87 w świat overclockingu i bicia światowych rekordów. Dołączony do niej OC Panel to konsola, umożliwiająca przetaktowywanie i monitorowanie systemu w czasie rzeczywistym. Można ją umieścić w obudowie, w specjalnej kieszeni mierzącej 5,25 cala lub korzystać z niej zewnętrznie, poza obudową, podobnie jak z pilota. W tej drugiej odsłonie OC Panel pozwala na bardziej dokładne podkręcanie w ustawieniu Extreme Mode. Płyta obsługuje również szybką pamięć DDR3 przy częstotliwości 3GHz.

Z serii The Ultimate Force (TUF) zostały zaprezentowane dwie płyty –

Sabertooth Z87

i zupełna nowość Gryphon Z87, pierwsza płyta główna micro-ATX z tej linii. Obie posiadają system chłodzenia TUF, który odpowiada za ich wysoką tolerancję trudnych warunków i wymagających zastosowań.