Bill Gates: Steve Jobs był lepszy w projektowaniu ode mnie

Telewizja CBS przeprowadziła jednogodzinny wywiad z Billem Gatesem, prezesem Microsoftu. Rozmowa skupiła się na jego działalności charytatywnej, której się poświęcił od czasu opuszczenia swojej firmy, ale również na jego relacjach ze Steve'm Jobs'em.
Bill Gates

Bill Gates

W wywiadzie Bill Gates zdradził, że aktualnymi celami jego fundacji są, między innymi, wyeliminowanie choroby Heinego-Medina w przeciągu najbliższych sześciu lat, gruźlicy w przeciągu sześciu-siedmiu lat i malarii, z którą walka ma zająć 15-20 lat. Inwestuje też w wynalazki takie, jak reaktor wykorzystujący zużyty uran.

Gates opowiada też o swojej miłości do czytania i nauki, o swoim charakterze, który złagodniał po tym, jak odszedł z Microsoftu i o swoim ojcu, Billu Gatesie seniorze, który był dla niego inspiracją by rozdać cały majątek potrzebującym. Zapytany jakim cudem znajduje na to wszystko czas, odparł: ” Nie koszę trawnika”. W internetowej wersji wywiadu możemy dowiedzieć się również o jego relacjach ze Stevem Jobsem, między innymi szczere pochwały na temat talentu designerskiego Jobsa, który pozwolił mu wdrażać z sukcesem produkty takie jak tablet – a na których Microsoft się na początku „wyłożył”. Ale to tylko przykład – pochwał na temat Steve’a Jobs’a było znacznie więcej, być może ze względu na fakt, że o zmarłym po prostu nie wypada mówić inaczej. Ale chyba nie tylko sam fakt śmierci Jobs’a skłonił Gates’a do wyznań takich jak to:

He knew about brand – in a very positive sense. He had an intuitive sense for marketing that was amazing.

O sobie samym Bill również nie zapomniał. Wspomniał między innymi, jak wiele osób ważnych dla historii jest leworęcznych. Zgadnijcie zatem, którą ręką podpisuje swoje czeki z darowiznami Bill Gates…

Całość wywiadu zobaczycie tutaj.

0
Źródło: 60 Minutes
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.