Sony: Playstation 4 to przede wszystkim konsola do grania

Sony i Microsoft zaprezentowały swoje konsole nowej generacji na dwa różne sposoby. Xbox One został przedstawiony jako centrum multimedialnej rozrywki, prezentacja Playstation 4 z kolei w pełni skupiona była na grach.

Podczas trwającej obecnie konferencji D11, prezes firmy Sony, Kazuo „Kaz” Hirai zepewniał, że nowe Playstation to „przede wszystkim sprzęt do grania”.

Komentarz Hirai to zaowalowana złośliwość w kierunku Microsoftu, który podczas prezentacji swojej konsoli Xbox One skupił się głównie na rozrywce, telewizji, telewizji i telewizji.

Kazuo Hirai uważa, że skupienie się na grach, świetny kontakt z niezależnymi twórcami i sprawdzony model subskrypcji Playstation Network przyczyni się do zajęcia pozycji lidera, jeśli chodzi o konsole nowej generacji.

-Musimy zdać sobie sprawę, że Playstation 4 to świetna konsola do gier, stworzona dla graczy. Jeśli pominiemy tę część [czyli gry – przyp. red.], nie uda nam się zdobyć początkowego zainteresowania konsolą. Formuła, którą stosujemy promując Playstation 4 działała podczas premier wcześniejszych generacji konsol.

Wszystko to brzmi pięknie i fani Playstation z pewnością będą cytować pana Kazuo przez najbliższy tydzień, jednak prawdziwe starcie pomiędzy Microsoftem i Sony odbędzie się podczas targów E3, w pełni poświęconym grom komputerowym. To tam zobaczymy, która konsola zaoferuje graczom więcej. Microsoft ma trochę czasu na zmianę swojej dotychczasowej strategii i spokojnie zdąży dostosować się do reguł gry narzuconych przez Sony. No i mam nadzieję, że w końcu dowiemy się jak wygląda Playstation 4…

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.