Sony: Playstation 4 to przede wszystkim konsola do grania

Kaz Hirai żartuje sobie z Microsoftu

Podczas trwającej obecnie konferencji D11, prezes firmy Sony, Kazuo „Kaz” Hirai zepewniał, że nowe Playstation to „przede wszystkim sprzęt do grania”.

Komentarz Hirai to zaowalowana złośliwość w kierunku Microsoftu, który podczas prezentacji swojej konsoli Xbox One skupił się głównie na rozrywce, telewizji, telewizji i telewizji.

Kazuo Hirai uważa, że skupienie się na grach, świetny kontakt z niezależnymi twórcami i sprawdzony model subskrypcji Playstation Network przyczyni się do zajęcia pozycji lidera, jeśli chodzi o konsole nowej generacji.

-Musimy zdać sobie sprawę, że Playstation 4 to świetna konsola do gier, stworzona dla graczy. Jeśli pominiemy tę część [czyli gry – przyp. red.], nie uda nam się zdobyć początkowego zainteresowania konsolą. Formuła, którą stosujemy promując Playstation 4 działała podczas premier wcześniejszych generacji konsol.

Wszystko to brzmi pięknie i fani Playstation z pewnością będą cytować pana Kazuo przez najbliższy tydzień, jednak prawdziwe starcie pomiędzy Microsoftem i Sony odbędzie się podczas targów E3, w pełni poświęconym grom komputerowym. To tam zobaczymy, która konsola zaoferuje graczom więcej. Microsoft ma trochę czasu na zmianę swojej dotychczasowej strategii i spokojnie zdąży dostosować się do reguł gry narzuconych przez Sony. No i mam nadzieję, że w końcu dowiemy się jak wygląda Playstation 4…