Windows Phone: 10 najlepszych aplikacji na wakacje

Podstawowe zadanie smartfonu to bycie twoim asystentem, pomocnikiem, gdziekolwiek jesteś. Nawet jak wypoczywasz. Prezentujemy dziesięć najciekawszych narzędzi, które ci w tym pomogą.

Bilkom

Mobilny rozkład jazdy pociągów Bilkom oferuje kompleksowy serwis informacyjny o podróży kolejowej obejmujący wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce jak również zdecydowaną większość przewoźników europejskich. Bezpłatna aplikacja umożliwia bezproblemowe wyszukanie połączenia lub sprawdzi aktualny czas odjazdu czy przyjazdu pociągu. Zaplanuje podróż z dowolnej lokalizacji do następnego dworca, do konkretnego adresu lub danego punktu zainteresowania (POI). Bilkom jest jedyną oficjalną aplikacją mobilną zawierającą wszystkie informacje dostępne w Systemie Planowania Podróży dla kolei polskich (www.rozklad-pkp.pl).

Bilkom jest w stanie znaleźć stacje w pobliżu lub inne punkty zainteresowania – zarówno poprzez GPS jak i poprzez wpisanie konkretnego adresu. Wyniki wyszukiwania mogą być wybrane jako punkt początkowy lub końcowy podróży. Ponadto, aplikacja prezentuje czasy odjazdu i przyjazdu na stacje w pobliżu.

coigdzie.pl

Jesteś na mieście, w podróży służbowej, na wakacjach? Coigdzie.pl powie ci, co dzieje się w okolicy. Masz ochotę pójść do kina, teatru czy na koncert? Coigdzie.pl dostarczy ci aktualizowaną codziennie informację o projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, festiwalach i koncertach. Jeśli zastanawiasz się, jak rodzinnie spędzić czas, zainstaluj coigdzie.pl na smartfonie i wyszukuj imprezy dla dzieci, wydarzenia sportowe czy pikniki naukowe.

Dzięki bezpłatnej aplikacji coigdzie.pl otrzymasz szereg przydatnych funkcji – zlokalizujesz wydarzenie lub seans na mapie i sprawdzisz, jak dotrzeć na jego miejsce czy jednym kliknięciem skontaktujesz się mailowo lub telefonicznie z organizatorem imprezy.

Endomondo Sports Tracker

Planujesz aktywny wypoczynek? Zamień telefon w osobistego trenera i partnera podczas treningów! Korzystając z GPS, Endomondo Sports Tracker zapisuje twoje treningi – biegowe, rowerowe, wycieczki piesze oraz wiele innych. Dodatkowo usłyszysz wskazówki głosowe podczas treningu, a twoi znajomi mogą cię oglądać na żywo i przesyłać wiadomości motywujące.

Po zarejestrowaniu się wszystkie dane są automatycznie przesyłane na www.endomondo.com tworząc dziennik treningowy. To jest miejsce, gdzie można analizować treningi, rywalizować i oglądać znajomych na żywo oraz komunikować się z aktywnymi ludźmi na całym świecie bez względu na model posiadanego telefonu lub innego urządzenia.

Gastronauci

Aplikacja to mobilny przewodnik po restauracjach, zawiera treści serwisu Gastronauci.pl. Użytkownicy mogą wyszukiwać lokale w dowolnie wybranej lokalizacji, czytać recenzje oraz zarezerwować stolik w restauracji. Po zalogowaniu, użytkownicy uzyskują dostęp do osobistych, stworzonych w serwisie Gastronauci.pl list lokali, takich jak Ulubione, Do zrecenzowana, Do odwiedzenia. Nie będziesz miał(a) więc problemu ze znalezieniem dobrej, polecanej przez innych knajpy, a skupisz się na dobrym posiłku podczas urlopu!

iTaxi.pl

Omawiana aplikacja to pierwszy w Polsce system do zamawiania taksówek łączący pasażera z taksówkarzem. Z iTaxi nie zamawiasz taksówki w ciemno – dzięki wykorzystaniu geolokalizacji GPS widzisz na mapie wszystkie dostępne wokół ciebie taksówki. Wybierz najbliższą, najtańszą lub najlepszą – to ty decydujesz.

Zamawiając taksówkę bezpośrednio w iTaxi, to aplikacja wyliczy na podstawie odległości oraz trasy dokładny czas oczekiwania. Taksówkarz poinformuje cię, że jest na miejscu – a jeśli jesteś niecierpliwy (lub dociekliwy) – możesz śledzić szczegółową trasę dojazdu taksówki do Ciebie korzystając z mapy w smartfonie.

Jakdojade.pl

Nie zawsze nas stać na podróż taksówką, na dodatek nieraz obce miasto lepiej poznać za pomocą innego środka transportu. Podstawowa pozycja dla wszystkich podróżujących komunikacją miejską jest aplikacja jakdojade.pl. Obsługuje ona następujące miasta: Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław).

Aplikacja pozwala na sprawdzenie tras poszczególnych połączeń (opisowo, jak i na mapie), wyznacza trasy, radząc z jakich linii skorzystać i gdzie się ewentualnie przesiąść, a także zawiera wszystkie aktualne rozkłady komunikacji miejskiej.

Skyscanner

Chcesz szybko znaleźć tani lot? Bezpłatna aplikacja Skyscanner do systemu Windows Phonr umożliwia wyszukiwanie milionów tras ponad 1000 linii lotniczych i znajdowanie najtańszych lotów w kilka sekund.

Skyscanner znajduje najlepsze okazje, a następnie łączy użytkowników z linią lotniczą lub biurem podróży, aby mogli bezpośrednio dokonać rezerwacji. Jest to prosta i niezależna usługa, która szybko znajduje najniższe ceny. Znajduje ponad 1000 linii lotniczych i biur podróży, aby zapewnić najlepsze okazje. Skyscanner przedstawia wszystkie linie lotnicze, w tym tanie i regularne. A co jeśli nie masz czasu? Wyślij sobie informacje o locie w wiadomości e-mail.

Translator

Wyjazd za granicę może stanowić też problem… językowy. Jak zrozumieć etykiety w sklepie? Jak zamówić pizzę? Translator pomoże przełamać tę barierę. Aplikacja pozwala na pobranie wybranego języka do pamięci telefonu, co jest jej dodatkowym atutem: nie naraża nas na duże koszty związane z roamingiem danych.

Translator potrafi tłumaczyć tekst napisany na klawiaturze, ale także można wykorzystać aparat w telefonie, dzięki czemu nie trzeba mozolnie przepisywać pozycji w restauracyjnym menu czy etykiet. Potrafi też rozpoznawać mowę i tłumaczyć ją na wybrany język, ta funkcja jednak wymaga już połączenia z Internetem.

TripAdvisor

Najpierw zaplanuj a potem udaj się w idealną podróż dzięki TripAdvisor. Opierając się na ponad 75 milionach recenzji i opinii typowych podróżnych, jakie ma w swojej bazie ta aplikacja, odnajdziesz najlepsze miejsca, gdzie można się zatrzymać, dobrze zjeść i miło spędzić czas — gdziekolwiek pojedziesz.

Aplikacja TripAdvisor jest bezpłatna i łatwa w obsłudze. Wyszukuje hotele, restauracje i atrakcje w dowolnej lokalizacji. Pozwala na przeglądanie milionów amatorskich zdjęć podróżnych. Nie zabrakło też funkcji „w pobliżu, która wyszukuje atrakcje blisko miejsca, w którym się znajdujesz, lub w pobliżu wskazanego adresu.

Weather

Jutro idziemy na plażę, czy też będzie pochmurnie i lepiej zaplanować ten dzień na zwiedzanie? Aplikacja Weather pomoże ułatwić decyzję. Korzysta ona z prognoz i analiz The Weather Channel, więc można się spodziewać, że statystyki, analizy i prognozy będą trafne i precyzyjne.

Na wyróżnienie zasługuje też wygląd aplikacji, czerpiący pełnymi garściami z wzornictwa Modern UI. Gdyby tylko nie ta szpetna reklama na samej górze…

Aplikacja Weather potrafi przedstawić aktualną sytuację pogodową na mapie, jak i też w formie obrazkowej, tekstowej, czy za pomocą diagramów. Prezentuje prognozy zarówno szczegółowe (godzinne), jak i długoterminowe (do 10 dni). Potrafi też zapamiętać kilka miast, dzięki czemu możesz na bieżąco śledzić warunki pogodowe w nich panujące.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.