Windows Phone podwoił swój udział na rynku, ale…

Jeżeli wierzyć badaniom Garnera, to rynek telefonów komórkowych wzrósł bardzo nieznacznie, bo raptem o 0,7 procent w porównaniu do analogicznego kwartału w ubiegłym roku. Oznacza to, że sprzedano 425 milionów urządzeń. Niesamowicie wzrósł za to rynek smartfonów, aż o 63 miliony, co oznacza, że połowa sprzedanych “komórek” w bieżącym roku to smartfony.
Windows Phone podwoił swój udział na rynku, ale…
Windows Phone nie ma szans, póki co, w starciu z Androidem

Windows Phone nie ma szans, póki co, w starciu z Androidem

75 procent ze sprzedanych smartfonów posiadało system Android (skok o 20 procent, w porównaniu do sytuacji sprzed roku). iOS, z powodu coraz mniejszego współczynnika wzrostu, odpowiadał za “tylko” 18 procent. Udział BlackBerry spadł o połowę, zaś udział Windows Phone’a wzrósł dwukrotnie. Niestety, dla Microsoftu, oznacza to, że obecnie raptem 3 procent smartfonów na rynku ma system Windows Phone.

Jeżeli chodzi o producentów, to niekwestionowanym królem jest Samsung. Udało mu się, zdaniem Gartnera, sprzedać w tym kwartale około stu milionów telefonów, co przekłada się na 31-procentowy udział na rynku. Na drugim miejscu jest Nokia, z 63 milionami telefonów (spadek o 20 milionów w porównaniu z ubiegłym rokiem). Apple jest na trzecim miejscu, odpowiadając za 9 procent rynku “komórek” (wzrost o 1,2 procent).

Najszybciej rosnącym rynkiem jest Azja, największym zaś Chiny.