Xbox 720: wszystko, co już wiemy

Już dziś, o 19:00, Microsoft zaprezentuje następcę konsoli Xbox. Roboczo określamy ją jako Xbox 720, aczkolwiek według wszelkich przecieków ma mieć ona inną nazwę. Niektórzy twierdzą, że będzie się nazywać Xbox Infinity.
Tak podobno ma się nazywać nowa konsola. Tę plotkę kilka razy już dementowano, po czym... pojawiała się na nowo
Tak podobno ma się nazywać nowa konsola. Tę plotkę kilka razy już dementowano, po czym... pojawiała się na nowo
Tak podobno ma się nazywać nowa konsola. Tę plotkę kilka razy już dementowano, po czym... pojawiała się na nowo

Tak podobno ma się nazywać nowa konsola. Tę plotkę kilka razy już dementowano, po czym… pojawiała się na nowo

Ale to nie nazwa jest przecież najważniejsza, a sprzęt, gry i funkcje. Niestety, nie wiemy nic na ich temat, a przynajmniej… nic oficjalnie. W przypadku tak wielkich premier, pojawiają się zawsze przeróżne przecieki. Postanowiliśmy je podsumować. Pamiętajcie jednak, że to nadal tylko pogłoski. Wprawdzie z wiarygodnych źródeł, ale mimo wszystko nie muszą okazać się prawdziwe. Nowy Xbox ma być wyposażony w procesor o architekturze x86. Ma być to 64-bitowe, ośmiordzeniowe APU taktowane z częstotliwością 1,6 GHz. Towarzyszyć mu ma 8 GB pamięci DDR3. W konsoli ma też nie zabraknąć “pojemnego dysku twardego”. Sam procesor ma być oparty o architekturę AMD Jaguar, czyli bardzo podobny do tego, jaki znajdzie się w PlayStation 4.

Nie zabraknie również napędu Blu-ray, który ma obsługiwać płyty do pojemności 50 gigabajtów. Będzie też dostępna tańsza wersja konsoli, bez napędu, pozwalająca na zabawę wyłącznie z grami dostępnymi w dystrybucji cyfrowej oraz na korzystanie z rozrywkowych funkcji konsoli, w tym na odbiór strumieniowanych multimediów.

Gamepad ma być bardzo podobny do tego dostępnego dla konsoli Xbox 360. Stare pady mają jednak nie być kompatybilne z nową konsolą. Nie będą też dostępne wersje przewodowe kontrolerów. Pojawić się za to ma Kinect 2.0, który ma być dużo precyzyjniejszy od swojego poprzednika, i który będzie wyposażony we własny procesor, nie obciążając dzięki temu działaniem procesora głównego konsoli. Każda konsola ma być wyposażona z Kinecta i będzie można dzięki niemu sterować konsolą głosowo.

Nowy Xbox ma się koncentrować nie tylko na grach, ale również na szeroko pojętej rozrywce. Oznacza to integrację z przeróżnymi usługami telewizyjnymi i muzycznymi. Nowy Xbox ma też mieć możliwość działania jako urządzenie STB. Systemem operacyjnym konsoli ma być Windows 8. Nie wiemy jednak, w jak bardzo zmodyfikowanej formie.

Ile z tych informacji okaże się prawdą? I czy to wystarczy, by zachęcić was do zakupu tej konsoli?

Wszystkiego dowiemy się wieczorem. Podsumowanie konferencji, rzecz jasna, Chip.pl!