“Przyszłość działu Xbox stoi pod znakiem zapytania”

Według raportu “Forecast for the Video Games Market” firmy analitycznej DFC Intelligence, strategia biznesowa Microsoftu dotycząca jego najnowszej konsoli jest “bardzo wadliwa”, co wpłynie na przewidywane wyniki sprzedaży konsol Xbox One i PlayStation 4: te pierwsze będą niższe, a te drugie wyższe od przewidywanych, jak przewidują analitycy
“Przyszłość działu Xbox stoi pod znakiem zapytania”
Czy Xbox One doprowadzi do upadku całą markę Xbox?

Czy Xbox One doprowadzi do upadku całą markę Xbox?

Póki co, ogłoszenie polityki DRM nie miało znacznego negatywnego wpływu na dział Xbox, ale to się najprawdopodobniej zmieni przy okazji premiery Xbox One. W tej chwili cała przyszłość działu rozrywki konsumenckiej w Microsofcie stoi pod znakiem zapytania, a to będzie miało duży wpływ na cały rynek gier — pisze David Cole w raporcie.

Krytykowane są również nieodpowiedni sposób przekazania informacji na temat zabezpieczeń DRM Xbox One na targach E3 oraz ogłoszenie ceny 499 dolarów, która jest “zbyt wysoka”. PlayStation 3 kosztował również 499 dolarów w dniu premiery, Xbox 360 zaś 299 dolarów, osiągając znacznie lepsze wyniki sprzedaży.

Rozumiemy całkowicie, że Xbox One to wielki krok naprzód w sposobie, w jakim ludzie doświadczają rozrywki w salonie. Jesteśmy pewni, że nie będzie problemu ze sprzedażą Xboxa One zamożnym entuzjastom. Wątpimy jednak, czy rynek masowy pójdzie w ich ślady — czytamy.

Raport zadaje też słuszne pytanie: a co jeśli serwery Xbox Live ulegną awarii? W 2007 roku sieć Xbox Live “padła” na 11 dni. Od tego czasu nie było żadnej awarii, ale Xbox 360 nie wymaga Xbox Live do uruchamiania gier…