ARAIG – kombinezon dla graczy napakowany sensorami

Kickstarter to prawdziwa wylęgarnia pomysłów rodem z filmów science-fiction. Jednym z nich jest futurystyczny kombinezon ARAIG (As Real As It Gets), który pozwoli poczuć nam wibracje na całym ciele, w zależności od sytuacji w jakiej znajdziemy się w grze.

Kombinezon ARAIG ( choć w zasadzie jest to tylko kamiezlka) został zaprojektowany w jednym celu – by zwiększyć doznania z gry. Napakowany czujnikami wibracji pozwoli poczuć nam to samo, co nasz wirtualny bohater. Różne natężenie siły wibracji ma symulować odmienne doznania – strzał ze snajperki poczujemy inaczej niż pchnięcie w splot słoneczny czy jazdę samochodem po wyboistej drodze. Dodatkowo głośniki znajdujące się w pobliżu szyi mają także wpływać na wyostrzenie zmysłu słuchu.

Co ważniejsze ARAIG ma być dopasowany nie tylko pod każdą możliwą platformę z już obecnych na runku (PS3, Xbox 360, Wii U i PC), ale także i tych, które dopiero się pojawią. Będzie to możliwe dzięki implementacji specjalnego dekodera umieszczonego na plecach (IMHO nie wygląda to zbyt komfortowo). Twórcy planują przygotować ARAIG w kilku rozmiarach odpowiednich dla kobiet i mężczyzn. W sklepach zobaczymy go w grudniu przyszłego roku, zakładając, że kickstarterowa zbiórka zakończy się sukcesem.

Na chwilę obecną ARAIG z wymaganych 900 tys.$ zebrał tylko 28 tys. Do końca zbiórki zostało 26 dni. By zarezerwować kombinezon dla siebie należy wpłacić minimum należy wpłacić 299$ (plus koszty wysyłki około 75$).

0
Źródło: PC Gamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.