Dropbox z funkcją łatwego udostępniania zrzutów ekranu!

Jak udostępnić komuś zrzut ekranu? Gdy posiadamy konto Dropbox, najlepiej wrzucić go do katalogu Public, kliknąć prawym przyciskiem i skopiować link publiczny, który można wysłać znajomemu.
Dropbox z funkcją łatwego udostępniania zrzutów ekranu!

Jeszcze lepszym rozwiązaniem była instalacja dodatkowego oprogramowania, uzupełniającego funkcjonalność Dropboksa, jak np. GrabBox (OS X). Aplikacja automatycznie wrzucała zrzut ekranu do katalogu Public, a w schowku w ten sam sposób lądował odnośnik do obrazka, który można było od razu przesłać znajomemu.

W najnowszej wersji instalowanie tego typu dodatków nie jest już konieczne, pod warunkiem że korzystamy z Windows lub OS X. Wystarczy zrobić zrzut ekranu (w Windows – Print Screen), a w OS X Cmd + Shift + 3 lub Cmd + Shift + 4 lub Cmd + Shift + 4, a następnie spacja i obrazek automatycznie znajdzie się w katalogu Dropbox/Zrzuty ekranu z linkiem skopiowanym do schowka.

Jedna uwaga: Dropbox z nową funkcją dostępny jest w rozwojowej wersji aplikacji oznaczonej numerem 2.3.12. Można ją pobrać z oficjalnego

forum Dropbox

. Osoby ceniące sobie stabilność powinny poczekać, aż funkcja znajdzie się w wydaniu finalnym.