Dropbox z funkcją łatwego udostępniania zrzutów ekranu!

Funkcję można było dodać za pomocą oddzielnych aplikacji, ale teraz ich posiadanie nie jest już konieczne.

Jak udostępnić komuś zrzut ekranu? Gdy posiadamy konto Dropbox, najlepiej wrzucić go do katalogu Public, kliknąć prawym przyciskiem i skopiować link publiczny, który można wysłać znajomemu.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem była instalacja dodatkowego oprogramowania, uzupełniającego funkcjonalność Dropboksa, jak np. GrabBox (OS X). Aplikacja automatycznie wrzucała zrzut ekranu do katalogu Public, a w schowku w ten sam sposób lądował odnośnik do obrazka, który można było od razu przesłać znajomemu.

W najnowszej wersji instalowanie tego typu dodatków nie jest już konieczne, pod warunkiem że korzystamy z Windows lub OS X. Wystarczy zrobić zrzut ekranu (w Windows – Print Screen), a w OS X Cmd + Shift + 3 lub Cmd + Shift + 4 lub Cmd + Shift + 4, a następnie spacja i obrazek automatycznie znajdzie się w katalogu Dropbox/Zrzuty ekranu z linkiem skopiowanym do schowka.

Jedna uwaga: Dropbox z nową funkcją dostępny jest w rozwojowej wersji aplikacji oznaczonej numerem 2.3.12. Można ją pobrać z oficjalnego

forum Dropbox

. Osoby ceniące sobie stabilność powinny poczekać, aż funkcja znajdzie się w wydaniu finalnym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.