E3 2013: Czym zaskoczył Ubisoft?

Trzeci co do wielkości największy wydawca gier w Europie stawia nie tylko na sprawdzone marki takie jak Assassin's Creed, Rayman, czy Splinter Cell ale także nie boi się inwestować w nowości...Zobaczcie czym będzie kusił graczy w nadchodzącym czasie.

Rocksmith 2014

Oficjalnie zapowiedziano kontynuację dość świeżej marki. Rocksmith jak mieliśmy okazję przetestować w zeszłym roku świetnie sprawdzał się w roli nauczyciela gry na gitarze, niezależnie od poziomu umiejętności. Nowa edycja przyniesie nowe kawałki (m.in. zespołu Alice in Chains) i nowe tryby zabawy. Session Mode umożliwi granie z wirtualnym zespołem, który będzie dostosowywał się pod nasz styl gry w czasie rzeczywistym. Zaprezentowano też poruszanie się po menu przy pomocy komend głosowych, co znaczy, że nowy Rocksmith pojawi się także na Xboxie 360.

Splinter Cell: Blacklist

To co zaprezentowano na konferencji praktycznie nic nie mówi na temat samej gry. Połowę trailera zajmują mapy i ścinki gameplayu. Wspomniano, że powróci znany z Chaos Theory tryb Spies vs Mercs, czyli sieciowe zmagania szpiegów z najemnikami. Gra zadebiutuje w sierpniu tego roku na wszystkich obecnych platformach.

Rayman Legends

Stary, dobry (żeby nie powiedzieć odgrzewany) Rayman znów przemierzy kolorowy świat, wypełniony przeciwnikami. Czeka nas ponad 120 poziomów, epickie bitwy z bossami, dzienne wyzwania oraz tryb kooperacji do czterech osób z możliwością dołączania do gry w dowolnym momencie. Premiera na wszystkich platformach we wrześniu tego roku.

The Mighty Quest for Epic Loot

Jeśli 9 miesięcy temu nie widzieliście jeszcze tego przezabawnego zwiastuna, macie teraz okazję nadrobić zaległości. Gra jest połączeniem strategii czasu rzeczywistego i penetrowania lochów z rozbudowanymi opcjami społecznościowymi. Każdy gracz zostaje panem własnego zamku, w którym przetrzymuje skarby. Jego zadaniem jest skonstruowanie wymyślnych pułapek w celach obronnych, oraz atakowanie zamków pozostałych graczy, by złupić jak największą ilość skarbów. Gra będzie oparta na modelu F2P i zagramy w nią na PC w październiku tego roku. Na stronie: www.themighty questforepicloot.com można już rejestrować się do wersji beta.

South Park: the Stick of Truth

Będzie zabawnie. Oprócz tego nic nowego się nie dowiedzieliśmy.

The Crew

W końcu nowa marka na next- geny! The Crew ma zmienić status quo gier wyścigowych. Czeka nas doprawdy olbrzymi świat – do gry zostaną przeniesione całe Stany Zjednoczone – miasta, lasy, pustynie, górskie stoki. Na trailerze grafika była zachwycająca. Chwilę później pokazano gameplay i cóż – już tak rewelacyjnie nie jest, ale nadal można być zadowolonym z widoczków. (Podobał mi się przejazd przez plażę; Ci uciekający ludzie). Efektownie wygląda natomiast tuning wozu, który dostosujemy pod siebie rozbierając (dosłownie) auto do najmniejszej śrubki. Co ciekawe posiadacze tabletów będą mogli stworzyć samochód, które od razu znajdzie się w grze. Jeśli chodzi o funkcje next-genów również zastosowano tutaj mieszanie trybu single z multiplayerem, tak jak w przypadku NFS: Rivals.

Watch Dogs

Prezentacja Watch Dogs nie zdradziła nic nowego, prócz krótkiego trailera. Na tą grę napalają się wszyscy od zeszłego roku więc chyba nie potrzebuje dodatkowego komentarza;).

Just Dance 2014

A oto i nowa edycja Just Dance, dzięki której Ubisoft zgarnia kokosy. Zadebiutuje już w październiku na konsolach obecnej generacji i na święta na next- genach. Spodziewałam się grania online, ale niestety nadal nic z tego. Rozszerzono lokalny tryb multiplayer do 6 graczy, dodano tryb „na scenie” oraz dodano funkcję, która w jakiś sposób umożliwi „kształtowanie muzyki”. Jeśli chodzi o piosenki mam nadzieję, że pojawi się coś ciekawszego niż One Direction, Nicki Minaj, Pitbull itp… (Swoją drogą dlaczego Just Dance 2014, a nie po prostu JD: 5?)

Rabbids Invasion Interactive TV Show

To połączenie serialu i gry w jednym. Dzieciaki przy pomocy Xbox One będą mogły pomóc szalonym królikom w ich dziwacznych przygodach. Jednym słowem: mini-gierki, które popchną fabułę bajki do przodu.

Assassin’s Creed: Black Flag

Największa część z całej serii gier o zakonie skrytobójców elektryzuje pięknymi, nadmorskimi lokacjami i klimatem złotej ery piractwa. Charyzmatyczny bohater, chwytliwa muzyczka i już mnie mają;).

Trials Fusion / Trials Frontier

Pojawią się dwie nowe gry ze znanej i lubianej serii Trials. Fusion zmierza na konsole (tak, również na PS4) i będzie się charakteryzowało dość futurystycznym klimatem, natomiast Frontier – bardziej standardowa odsłona – ukaże się na urządzeniach mobilnych.

Tom Clancy’s The Division

Zdajecie sobie sprawę, że wirus grypy może przetrwać na zwykłym banknocie nawet 17 dni? Massive Entertainment postanowiło odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego doprowadziłaby nagła pandemia, która rozprzestrzeniłaby się podczas Czarnego Piątku. Mianowicie w ciągu paru dni świat zatrząsłby się w posadach, a ludzie skupiliby się na jednym – przetrwaniu. Czuć tu powiew Watch Dogs, ale rozszerzony o wszelkie zalety zabawy w sieci. Akcja w kooperacji, rozwój umiejętności, kumpel ratujący tyłek przysłaniem helikoptera (obowiązkowo przy pomocy tabletu), zbieranie butelek z wodą, otwarty świat. Dla mnie bomba. Chcę więcej! Tom Clancy’s The Division pojawi się wyłącznie na PS4 i Xbox One.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.