Gorąco? A może tak czapeczkę z aktywnym chłodzeniem?

Najtańsze i zarazem najpopularniejsze rozwiązanie to czapka z daszkiem wyposażona w wentylator zasilany energią słoneczną. W zagranicznych sklepach (np. w Amazon’ie) znaleźć można przeróżne warianty takich czapek: z ogniwami solarnymi umieszczonymi na środku czapki, lub na daszku (zdecydowanie bardziej eleganckie wykonanie). Dla tych co nie lubią mieć przykrytej całej głowy można też wyszukać modele opasek z samym daszkiem. W Polskich sklepach (np. tutaj) znajdziecie pierwszy z opisywanych modeli już od 23, 90 zł. Waga takiej czapki jest większa od tradycyjnej, ale zapewnia miły nawiew na czoło, co w trakcie upałów zdecydowanie pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury ciała.
Gorąco? A może tak czapeczkę z aktywnym chłodzeniem?

Czapki solarne

Czapki z chłodzeniem termoelektrycznym

Bardziej skutecznym rozwiązaniem, ale też i znacznie droższym są czapki termoelektryczne, które w swoim działaniu wykorzystują efekt Peltiera. W tym przypadku ciepło naszego ciała przekazywane jest od czoła do aluminiowej części czapki. Ten system wymaga jednak zasilania baterią, a maksymalny czas chłodzenia wynosi 90 minut.

Czapki z wkładką chłodzącą

Z zewnątrz wyglądająca jak normalna baseballówka w swoim wnętrzu kryje specjalny materiał, który pozwala przez kilka godzin przyjemnie chłodzić głowę. Wyjmowalną wkładkę wystarczy przez kilka minut moczyć w zimnej wodzie, by efekt pozwolił przetrwać największe upały. Czapkę możecie kupić w cenie około 25$ w zagranicznych sklepach.

Opaski chłodzące na szyję

A co dla osób, które nie lubią nosić czapek? Wtedy dobrą alternatywą mogą się okazać chłodzące apaszki. W środku nich znajdują się hydrokryształy, które po nasączeniu zimną wodą potrafią parować nawet przez 3 dni zabierając ze sobą ciepło wydzielane przez nasz organizm. Ceny opasek w polskich sklepach zaczynają się od około 45 zł.