Horror, który przejdziesz tylko z telefonem

Jeśli lubicie subtelne, japońskie horrory, w których nie leją się hektolitry krwi,a atmosfera grozy rośnie z minuty na minutę Daylight przypadnie Wam do gustu.

Powyżej możecie obejrzeć obszerny gameplay udostępniony na targach E3. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji losowo generowanych pomieszczeń pewnego opuszczonego szpitala psychiatrycznego. Nasza bohaterka chcąc odzyskać pamięć i dowiedzieć się więcej o tym miejscu będzie musiała przejść szereg korytarzy i zajrzeć w każdy mroczny zakamarek, mając do dyspozycji wyłącznie telefon komórkowy i znalezione gdzie nie gdzie flary. Szpital nie wygląda przyjaźnie sam z siebie, a adrenalinę podwyższa dodatkowo obecność istot paranormalnych. Niektóre z nich będą wrogo nastawione i choć twórcy sugerują, że najlepszym rozwiązaniem będzie ucieczka przed samą konfrontacją, to posiadając odpowiednie środki i mając odpowiednią wiedzę zdobytą podczas gry będzie można w jakiś sposób je pokonać.

Gra powstaje w oparciu o silnik Unreal Engine 4, z którego – według słów twórców – bardzo wiele można „wyciągnąć:, zwłaszcza w kwestii oświetlenia generowanego w czasie rzeczywistym. Daylight pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku na PC i PS4.

0
Źródło: Playstation
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.