Intel pokazuje najszybszego pendrive’a na świecie

W przypadku USB 3.0 oferującego transfery do 400 MB/s w najlepszym przypadku zajmie to ponad 5 minut. Jednak to wciąż dużo, bowiem dzięki wykorzystaniu złącza Thunderbolt pamięć o pojemności 120 GB można zapełnić w nieco ponad 1,5 minuty!
Intel pokazuje najszybszego pendrive’a na świecie

Niestety póki co nie jest to urządzenie, które można kupić w sklepie. Nowy pendrive, a raczej jego prototyp został zaprezentowany przez Intela na targach Computex w celu zaprezentowania możliwości technologii Thunderbolt. Jest to obecnie najszybsza metoda transferu danych między komputerem, a zewnętrznymi urządzeniami.

Thunderbolt umożliwia transfer danych z szybkością 10 Gb/s (ponad 1200 MB/s). Przy tej wartości USB 3.0 prezentuje się dosyć miernie z wynikiem 400 MB/s, nie wspominając już o bardzo wolnym USB 2.0 pozwalającym zaledwie na 60 MB/s.

Ponadto producent zapowiedział w zeszłym tygodniu nową odmianę interfejsu – Thunderbolt 2. Szybkość transferu została zwiększona z 10 do 20 Gb/s, co pozwala już na transfer obrazu w rozdzielczości 4K. Pierwsze urządzenia z Thunderbolt 2 pojawią się pod koniec tego roku.