Jak wygląda praca ducha detektywa?

Nie wszystkie wysokobudżetowe gry muszą od razu być strzelankami. W Murdered: Soul Suspect czeka nas głównie rozwiązywanie zagadek i prowadzenie śledztwa. Jak w ogóle duch będzie mógł rozwikłać tajemnicę własnej śmierci i złapać własnego mordercę?

Dzięki serwisowi Eurogamer.net możemy po raz pierwszy przyjrzeć się rozgrywce najnowszej gry przygodowej, która niedawno została zapowiedziana przez Square Enix. Dzięki studiu Airtight Games odpowiedzialnemu wcześniej za Dark Void i Quantum Conundrum w przyszłym roku będziemy mogli wcielić się w ducha-detektywa.

Rozgrywka prowadzona jest bardzo podobnie do tej znanej z L.A. Noire, czyli sprowadza się głównie do przeszukiwania okolicy miejsca zbrodni i ustalania faktów. W trakcie gry nie tylko będziemy z góry spoglądać na własne zwłoki starając się trafić na odpowiednie poszlaki, ale także czekają nas inne, powiązane śledztwa. Pod względem mechaniki wygląda to bardzo fajnie – by popchnąć fabułę do przodu musimy wybrać odpowiednie określenia, które pomogą nam ustalić przyczynę śmierci (np. pchnięcie nożem, rana, postrzał). Ale jako duch nasze umiejętności znacznie urozmaicą zabawę.

Nie mogąc samemu ścigać mordercy, będziemy musieli naprowadzać policjantów na właściwe tropy. Główny bohater będzie mógł opętać daną osobę, by np. skłonić ją do przeanalizowania odpowiednich faktów w swoim notatniku. Jeśli chodzi o świat gry jako duch co prawda nie będziemy mogli latać, ale bez problemu przejdziemy przez ściany budynków. Niestety, nie wszystkie – tylko te, które nie były…ochrzczone. Podsłuchując rozmowy innych ludzi dowiemy się także więcej na temat życia naszego bohatera, a sugerując się jego nietypowym – jak na policjanta – wyglądem możemy przypuszczać, że było ono niezwykle barwne.

Ostatni element gameplayu pokazuje demoniczne dusze, na które także będziemy mogli się natknąć. W bezpośrednich starciach będziemy przegrani, dlatego sposobem na pokonanie takiego przeciwnika, będzie ominięcie go, lub wyeliminowanie poprzez zajście od tyłu.

Więcej o grze dowiemy się podczas targów E3.

Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.