Jest nowy iOS! Wygląda teraz trochę jak Windows Phone…

Tim Cook rozpoczął od drobnych i nieco większych uszczypliwości wobec Androida, by później zaprezentować nową wersję systemu operacyjnego iOS 7.
Jest nowy iOS! Wygląda teraz trochę jak Windows Phone…

Jedną z nowych funkcji jest “centrum kontroli”, dostępne nawet z zablokowanego ekranu, z poziomu którego możemy kontrolować ustawienia, wyciszyć muzykę, zamknąć aplikacje czy dostosować jasność ekranu. Wielozadaniowość od teraz dostępna jest dla wszystkich aplikacji.

iOS 7 dostaje także nowe Safari z nowym trybem pełnoekranowym, nowym widokiem kart i kontrolą rodzicielską. Kończymy także z limitem ośmiu otwartych kart jednocześnie.

AirDrop to nowa funkcja, dzięki której użytkownicy smartfonów będą mogli dzielić się zdjęciami.

Skoro mowa o zdjęciach, to Apple ulepszyło także aplikację fotograficzną. Oferuje ona teraz wbudowane filtry, a przechowywane przez nią zdjęcia są automatycznie układane w tzw. “Momenty”, czyli albumy fotograficzne z podziałem na dni czy lokalizację.

Z innych funkcji warto wymienić, że: Siri ma nowy interfejs i nowe głosy (w tym męski), w App Store są nowe funkcje i kategorie, odtwarzacz muzyczny ma nowy interfejs, a także powstała nowa usługa iTunes Radio, czyli nowy menadżer radia internetowego.

iOS 7 dostępny jest dziś w wersji beta dla programistów, a dla wszystkich na jesieni 2013 roku. Przegląd wszystkich funkcji dostępny jest na stronie Apple.