Karcianka twórców Minecrafta trafiła do sprzedaży!

Co prawda jest to wersja beta, ale taki już urok studia Mojang

Zasady gry to klasyka gatunku. Gracz, podczas pierwszego logowania się do gry (bo Scrolls, trzeba dodać, powstała z myślą o graniu przez Sieć) wybiera jedną z trzech talii. Każda z nich reprezentuje inną frakcję dostępną w grze: Energię, Wzrost i Porządek. Wybór konkretnej frakcji definiuje nasz styl gry. Bardziej kreatywni i doświadczeni gracze mogą oczywiście mieszać trzy frakcje, tworząc tym samym niepowtarzalną i mniej przewidywalną talię do gry.

Jak dotąd nie doszukałem się żadnych innowacyjnych elementów w rozgrywce: za pomocą odpowiednich kart przyzywa się wojowników, którzy w naszym imieniu walczą z przyzwanymi jednostkami przeciwnika. Zyskując odpowiednio dużą przewagę, można wysłać swoje oddziały do ataku na „idole” naszego przeciwnika. Każdy gracz zaczyna z 10 idolami, jeśli straci 3 z nich, przegrywa.

Nie jestem pewien, czy cokolwiek wyróżnia Scrolls na tyle, żebyście płacili za nią 14,95€. Szczególnie, jeśli porównamy ją z darmowymi tytułami, takimi jak: Duel of Champions, czy Hearthstone, którego Blizzard zapewne skończy jeszcze w tym roku. Nie należy także zapominać o analogowym protoplaście tego gatunku, czyli Magic: The Gathering, której (podstawowa) wersja komputerowa dostępna jest na Steamie za niecałe 9€.

Oficjalna strona gry: https://scrolls.com