Microsoft ma szansę na nowo zyskać sympatię użytkowników

Microsoft ma szansę na nowo zyskać sympatię użytkowników

Trwa konferencja Microsoft Build, na której gigant z Redmond prezentuje deweloperom najnowsze produkty ze swojej stajni, a także swoją wizję przyszłości. Niewątpliwie, gwiazdą wieczoru był Windows 8.1. A ten doczekał się wielu istotnych zmian, które omówimy w kolejnym newsie.

Zabrakło niestety jakichkolwiek informacji na temat Windows Phone 8.1. Steve Ballmer zaprezentował kilka “nowych” telefonów, o których wiemy już od dawna. Takich jak Lumia 925 czy 521 (amerykańska odmiana 520). Nie dowiedzieliśmy się nic nowego na temat samego systemu.

Steve Ballmer nie powiedział nic na temat Windows Phone 8.1

Steve Ballmer nie powiedział nic na temat Windows Phone 8.1

Dowiedzieliśmy się za to wiele na temat wyszukiwarki Bing. Ta będzie jeszcze bardziej inteligentna, a także ściśle wbudowana w system operacyjny Microsoftu. Niestety, nie wiemy jak to będzie funkcjonować w Polsce. Bing faktycznie jest fenomenalnym narzędziem, pod warunkiem, że mieszkasz w jednym z kilku krajów, w których ta wyszukiwarka oferuje pełnię swoich możliwości. W reszcie z nich, niestety, działa ona bardzo kiepsko. Bardzo możliwe, że ten imponujący mechanizm będzie polskich użytkowników bardziej irytował, niż im pomagał.

Zaprezentowano też nowe możliwości pakietu Visual Studio 2013, nowe możliwości Internet Explorera, SkyDrive’a i Xbox Muzyka. Wszystkie je, oraz powyższe, omówimy w kolejnych materiałach.

Tysiące deweloperów na sali. Owacji nie brakowało!

Tysiące deweloperów na sali. Owacji nie brakowało!

W przeciwieństwie do ostatnich pomysłów Microsoftu, które zostały przyjęte z dużą rezerwą (nie bez podstawy!), na BUILD 2013 deweloperzy wiwatowali. Nie tylko podczas prezentacji Visual Studio. Wygląda na to, że Microsoft nadrabia zaległości, a, jak to niektórzy nazywają, jego “półprodukty” wkrótce staną się potężnymi platformami, dostępnymi zarówno na drogich, high-endowych maszynach, jak i na najtańszych minikomputerkach.

My tymczasem, w przerwach pomiędzy kolejnymi prezentacjami, szykujemy bardziej szczegółową relację na temat nowości Microsoftu.