Microsoft wymyślił ekran dotykowy. Mocno dotykowy…

Przez nieustanny, medialny szum wokół Windowsa 8, Xboxa One i tabletów Surface łatwo zapomnieć, że Microsoft ma też specjalny sektor badawczy, który ostro pracuje nad innowacyjnymi technologiami. Dziś możemy przyjrzeć się bliżej jednemu z ich ostatnich projektów - przed Wami poruszający się, interaktywny ekran dotykowy.

Najprostsze rozwiązania często bywają najefektywniejsze. Tak też było tym razem. By zaoferować użytkownikom nowe doznania z korzystania z ekranu dotykowego Microsoft Research wpadł na pomysł, by przymocować do niego mechaniczne ramię. Dzięki temu ekran jest w stanie idealnie wyczuć intensywność dotyku użytkownika i odpowiednio na niego zareagować.

W filmie demonstracyjnym, jaki znajdziecie poniżej główny naukowiec z Microsoft Research,

Mike Sinclair

, prezentuje działanie urządzenia. Naciskanie wirtualnych klocków wykonanych w domyśle z różnych materiałów przebiega bardzo naturalnie. By popchnąć metalowy klocek należy mocniej docisnąć ekran niż popychając klocek wykonany z drewna. Ale to jeszcze nie wszystko. Ekran potrafi także w pewien sposób oddać fakturę obiektu. Choć jego powierzchnia cały czas pozostaje płaska, to dzięki przesuwaniu go do przodu i do tyłu mamy wrażenie, że dany obiekt posiada głębię (w tym przypadku Sinclair czuje, że piłka jest okrągła).

Na razie Microsoft nie ma konkretnych planów odnośnie wdrożenia tej technologii, ale sugeruje, że można by ją wykorzystać np. przy tomografii komputerowej mózgu. Równie dobrze można też ją zastosować w celach typowo rozrywkowych.

0
Źródło: Digitaltrends.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.