Najlepsze aplikacje na Androida (cz. 4)

Witamy w naszym nowym cyklu, w którym opisywać będziemy aplikacje, z które spodobały nam się na tyle, że postanowiliśmy polecić je naszym czytelnikom, czyli Wam.

Poprzednie części można znaleźć pod tym adresem:

Vine

Pobierz Vine z Google Play

Na tą aplikację czekaliśmy od dawna. Przynajmniej tak twierdzi jej producent, który zasypywany był rzekomo wiadomościami od użytkowników Androida, aby jak najszybciej przenieść ten iOSowy hit na system mobilny Google’a. Co robi Vine? Po uruchomieniu, odpala się do bólu prosty interfejs, który sugeruje, że aplikacja ma coś wspólnego z wykonywaniem zdjęć. I jest tak w istocie. Vine wykonuje serię fotek, łączy je w całość i zapisuje je w formacie.mp4 (szkoda, że nie da się tego zmienić np na format.gif), który czym prędzej można opublikować na Twitterze. Nawet jeśli tworzenie animowanych historii Was nie interesuje, to zawsze można przejrzeć najpopularniejsze prace udostępnione przez użytkowników aplikacji.

Clueful

Pobierz Clueful z Google Play

Kolejna aplikacja, która została przeniesiona z systemu iOS. Clueful to świetne narzędzie stworzone przez Bitdefendera, które po zainstalowaniu przeskanuje wszystkie aplikacje, które zainstalowaliście na swoim smartfonie i przeanalizuje je pod kątem ochrony waszej prywatności. Krótko mówiąc: Clueful sprawdza, czy instalując jedną z setek tysięcy aplikacji, nie wyraziliście przypadkiem zgody na publikowanie/udostępnianie waszych prywatnych danych tam, gdzie tego byście sobie nie życzyli. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie od tradycyjnego antywirusa (których według mnie jest więcej niż samych wirusów na Androida) i z pewnością chroni naszą prywatność o wiele lepiej. Polecamy!

Imgur

Pobierz Imgur z Google Play

Imgur to obecnie jedno z najpopularniejszych miejsc w sieci jeśli chodzi o publikowanie i udostępnianie zdjęć i grafiki. Nic więc dziwnego, że ma swoją własną, oficjalną aplikację na Androida. Do niedawna Imgur dostępny był tylko na terenie Australii, Wielkiej Brytanii i Kanady. Twórcy aplikacji w końcu zdecydowali, że należy rozszerzyć testy beta aplikacji i znieśli te niecne ograniczenia 30 maja. Jeśli nie kojarzycie nazwy tej aplikacji, to gorąco zachęcam do sprawdzenia chociaż strony internetowej. Imgur to przede wszystkim bardzo wygodny sposób na publikowanie obrazków w Sieci, dobrze jest dodać go do swoich zakładek.

Tapatalk 4 (Open Beta)

Pobierz Tapatalk 4 z Google Play

Jeśli pochodzicie z czasów ożywionych dyskusji na forach internetowych, to z pewnością nadal udzielacie się na jednym, czy dwóch. Tapatalk to najwygodniejsza na świecie nakładka, która sprawi, że przeglądanie, dyskusja i śledzenie wybranych przez nas tematów na forach internetowych jest po prostu strasznie wygodne z poziomu naszego smartfona. Twórcy właśnie testują publicznie 4 wcielenie aplikacji, dzięki czemu na czas otwartych beta testów jest ona dostępna za darmo (normalnie trzeba zapłacić za nią 9,99zł, bądź 14,99zł za wersję HD), więc tym bardziej polecamy ją przetestować.

Steel Hunter

Pobierz Steel Hunter z Google Play

Chciałbym jasno zaznaczyć, że uwielbiam polskie produkcje na Androida i zawsze, jeśli uda mi się znaleźć coś nowego, staram się o tym napisać. Steel Hunter to odświeżona klasyka prosto z Nintendo. Kierujemy czołgiem. Widok z góry, proste (chociaż niewygodne) sterowanie, proste zasady: zniszcz wszystkie czołgi przeciwnika i nie daj się trafić. Oprócz sterowania, któremu daleko od ideału, gra, jak na darmową produkcję, broni się wyśmienicie. Do naszej dyspozycji dostajemy 20 różnych poziomów, na których polować będziemy na 6 różnych pojazdów sterowanych przez komputer. Szkoda, że aktualnie dostępny jest tylko tryb dla pojedynczego gracza. Możliwość gry przez sieć na pewno nie zaszkodziłaby tej polskiej produkcji.

Wszystkie aplikacje testowane są na Samsungu Galaxy S III, który traktowany jest przez redakcję CHIP.pl jako referencyjny model telefonu działającego pod systemem Android.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.