Narkotyczne wizje inspiracją dla nowej gry na Oculus Rifta

Wielu niezależnych developerów udowodniło nam już, że gogle do wirtualnej rzeczywistości świetnie nadają się nie tylko do FPS-ów, ale także bardziej kreatywnych gier i ciekawych eksperymentów.

Podczas tegorocznych targów E3, na stoisku z Oculus Riftem można było przetestować różne prototypy gier. Jednym z nich był

Soundself

– projekt Robina Arnotta, którego zainspirowały psychodeliczne wizje narkotyczne. Gra wprowadza użytkownika w stan medytacyjno-hipnotyczny zamiast standardowego nagradzania go punktami czy innymi formami nagród. W Soundself gracz znajduje się w tunelu pulsujących fraktali, zmieniających kształt i ruszających się w tempie wydawanych przez niego odgłosów. Brzmi abstrakcyjnie i z boku wygląda równie dziwnie, ale dziennikarz serwisu Kotaku, który miał przyjemność testować grę stwierdził, że było to na tyle unikalne i fascynujące doświadczenie, że wyzwoliło w nim chęć natychmiastowego kupna Oculus Rifta.

Soundself dwa miesiące temu zakończyło też pozytywnie kampanię na Kickstarterze i swoją premierę na PC, Mac i Linux będzie miało w marcu przyszłego roku. Gra nie wymaga działania Oculus Rifta, ale z wirtualnymi goglami odbiera się ją z pewnością bardziej intensywnie. Zainteresowani mogą także pobrać bezpłatny prototyp gry z TEGO linku.

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.