Omni – bieżnia do wirtualnej rzeczywistości – wielkim sukcesem Kickstartera

Gdy w lutym tego roku o Omni zaczęło być głośno, wszyscy traktowali urządzenie jako rodzaj ciekawostki, która raczej nie prędko trafi pod strzechy graczy. Tymczasem duże zainteresowanie kampanią na Kickstarterze świadczy o tym, że gracze chcą naprawdę przenieść doznania z gier na inny poziom. I przy okazji zgubić trochę kilogramów.

W skrócie: Omni od firmy Virtuix to bieżnia, przy pomocy której gracz przenosi swoje ruchy do świata gry. Biegnąc po niej sprawia, że jego avatar także biega. W połączeniu z Oculus Riftem i kontrolerem bezprzewodowym (dorzućmy jeszcze kombinezon ARAIG, o którym pisaliśmy przedwczoraj) zabawa w jakiejkolwiek grze FPP może być rzeczywiście wyjątkowa. Co prawda granie na dłuższą metę będzie wyczerpujące, ale jak widać graczy wcale to nie przeraża.

Minimalna kwota 150 tys.$ została sfinansowana w pierwszym dniu. Do końca zbiórki zostało jeszcze 47 dni, a konto projektu ciągle rośnie – w chwili obecnej pękło już pół miliona $. Jeśli chcecie zarezerwować swój model Omni musicie wpłacić minimum 429$ (+ 250-300 $ za przesyłkę). Trzeba jednak pamiętać, że jeśli z bieżni korzystać ma cała rodzina, należy się także liczyć z zakupem dodatkowych par butów przygotowywanych pod konkretny rozmiar. To dodatkowy koszt 49$ od sztuki. Razem robi się z tego poważna sumka…

Zebrane pieniądze pomogą w procesie produkcji na większą skalę. Pierwsze zamówienia trafią do kupujących już na początku przyszłego roku.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.