Pierwsze konkretne informacje o Mad Max!

Avalanche Studios podczas targów E3 oficjalnie zaprezentowało jedynie krótki trailer gry, który choć wzbudził ogromne zainteresowanie, niewiele mówił na temat samej rozgrywki. Na szczęście twórcy więcej zdradzili podczas zamkniętej konferencji dla prasy.

Fabuła gry nie będzie dotyczyła żadnego z filmów – ma stanowić zupełnie odrębną historię. Po otwartym świecie Max będzie poruszał się swoim wozem – Magnum Opus -, którego będzie można rozbudowywać w trakcie rozgrywki zdobywając doświadczenie i odpowiednie części poukrywane w różnych zakątkach pustkowi.

Walki z przeciwnikami będą najczęściej odbywały się z użyciem pojazdu, ale Max będzie potrafił też w trakcie jazdy wyciągnąć shotguna i zestrzelić kierowcę. Po opuszczeniu auta natomiast będzie mógł walczyć wręcz, korzystać ze snajperki i innych broni palnych. Nie zabraknie także elementów skradankowych.

Podczas zaprezentowanego na konferencji dema pokazany był fragment, w którym Max używa lornetki, by przyjrzeć się z bliska bramie pewnej fortyfikacji. Czerwony wskaźnik informuje go jednak o tym, że jego pojazd jest zbyt słaby, by móc ją staranować. Jedną z broni służących do obrony będzie harpun, którym Max będzie mógł użyć, by wybić inne pojazdy ze swojej trasy.

Mad Max ukaże się na PC, PS3, PS4, Xbox 360 i Xbox One. Szczegółowa data premiery nie została podana.

0
Źródło: eurogamer.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.