Każdy będzie mógł wziąć udział w wyścigu na Marsa – dzięki Polakom!

Niezależne, opolskie studio Intermarum wspierane przez wykładowcę Uniwersytetu Wrocławskiego i redakcję portalu Kosmonauta.net wystartowało dziś z kampanią promującą Race to Mars na Kickstarterze. Gra potrzebuje 30 tys.£, by zostać wydana na komputerach z systemem Windows, Linux i Mac.

Chcemy stworzyć grę, która osiągnie dwa cele – pomoże promować przemysł kosmiczny jak i usatysfakcjonuje wszystkich fanów gier ekonomicznych. Race To Mars to połączenie symulatora zarządzania firmą kosmiczną z łatwą do nauki mechaniką gry. Zapewniam, że zarówno fani tematu jak i okazjonalni gracze będą znajdą w niej sporo rozrywki” – mówi Szymon Janus, właściciel opolskiego studia deweloperskiego Intermarum.

Gra umożliwi nam wcielenie się w szefa nowej firmy kosmicznej, której celem będzie dotarcie na Marsa. Zanim to jednak nastąpi będziemy musieli znaleźć środki od inwestorów na badania nad nowymi technologiami (odkryć ma być ponad 200) oraz uporać się z losowymi zdarzeniami. Rozgrywka toczona będzie w systemie turowym. Do naszych zadań będzie należało zatrudnianie nowej kadry inżynierskiej, angażowanie się w kontrakty rządowe i komercyjne, a także dbanie o pozytywny PR.

Race to Mars oparte jest na silniku Unity i aktualnie znajduje się w fazie pre-alpha. By wesprzeć twórców i zarezerwować sobie egzemplarz gry należy wpłacić minimum 12£. Jeśli zbiórka zakończy się sukcesem Race to Mars zostanie wydane w okolicach marca przyszłego roku.
0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.