Pong sterowany umysłem!

Podczas letniego obozu naukowego organizowanego przez Duke University jeden ze studentów - David Schwarz - przeniósł granie w kultową grę na zupełnie inny poziom.
fot.HARRY LYNCH, newsobserver.com

fot.HARRY LYNCH, newsobserver.com

Jak najlepiej rozbudzić w studentach chęć nauki? Oczywiście poprzez zabawę. A czy może być coś lepszego niż kontrolowanie gry tylko przy pomocy własnego umysłu? Projekt Schwarz’a spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Młodzi ludzie biorący udział w testach opisywali to doświadczenie jako jedno z najbardziej zabawnych w ich życiu. Od takiego Ponga naprawdę trudno się oderwać.

Dzięki bezprzewodowym elektrodom założonym na głowę wystarczyło, by gracze pomyśleli o danym kierunku ruchu i pałeczka w grze przesuwała się w górę lub w dół. Taka kontrola była jednak możliwa po kilku treningach. Łatwiej było wprawić pałeczkę w ruch, gdy wykonywało się dodatkowo ruchy głową i wyobrażało sobie siebie samego skaczącego np. w górę.

Gra w Ponga to najprostszy przykład zastosowania technologii, która w przyszłości pozwoli samodzielnie poruszać się sparaliżowanym osobom. Do tego dążą właśnie naukowcy z Nicoleis Lab Duke University.

0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.