Porównanie ekranów: HTC One, czy Samsung Galaxy S4?

HTC One został wyposażony w niesamowicie wyraźny ekran 1080p o przekątnej 4,7″. Samsung postanowił iść swoją drogą i w Galaxy S4 znalazł się wyświetlacz AMOLED również o rozdzielczości 1080p, ale nieco większy – 5″. Jednak nawet w tym przypadku gęstość pikseli jest imponująca, to aż 441 ppi.
Porównanie ekranów: HTC One, czy Samsung Galaxy S4?

Jeżeli wciąż zastanawiacie się jaki ekran będzie dla was lepszy, mamy dobrą wiadomość. Serwis Cnet przeprowadził profesjonalne porównanie obu ekranów w zakresie jasności, kontrastu oraz odwzorowania kolorów. Zła wiadomość jest taka, że oba ekrany są znakomite i ciężko wskazać zwycięzce testu.

Jeżeli chodzi o maksymalną jasność ekranu – HTC One nie dał żadnych szans Samsungowi. To znaczna przewaga, gdy korzystamy z telefonu w pełnym słońcu. Z drugiej strony AMOLED zastosowany w Galaxy S4 jest nieporównywalnie lepszy, jeżeli chodzi o kontrast. Wszystko zasługą matrycy AMOLED, która ma głębszą czerń od jakiegokolwiek ekranu LCD.

W przypadku odwzorowania kolorów… żaden z telefonów nie poradził sobie tak, jak trzeba. Pomimo tego, że Samsung był zauważalnie ciemniejszy w jasnym słońcu od HTC One, nowy ekran i tak jest jaśniejszy od tych zastosowanych w Galaxy S3 oraz Galaxy Note 2.