PS4: Pojedynki rozgrywane niekoniecznie przed TV

Dwie innowacyjne gry wykorzystujące kontrolery ruchu PS Move.

Obie gry wykorzystują kontroler ruchu PlayStation Move i konsolę PS3, jednak w zupełnie inny sposób niż znane nam do tej pory gry.

W

QuickDraw

uczestnicy zabawy (od 2 do 7 graczy) stają na środku pokoju plecami do siebie i robią trzy kroki do przodu przy akompaniamencie muzyki rodem z westernu. Gdy usłyszą charakterystyczny dźwięk dzwonu obracają się szybko i „strzelają” do przeciwników za pomocą Move’a. Osoba, która wykaże się największym refleksem zyskuje punkt i rozgrywka zaczyna się od początku.

GlowTag

z kolei to jeszcze bardziej szalona propozycja. Wszyscy gracze wkładają sobie kontroler do tylnej kieszeni spodni, lub za pasek, tak by inni uczestnicy nie mogli go zauważyć. Gdy zabawa się rozpoczyna Move jednego z graczy zaczyna świecić, a celem gry jest nie dopuszczenie do tego, by inni uczestnicy pociągnęli za trigger aktywnego kontrolera. Im dłużej uda się nam ukryć fakt bycia „naznaczonym” tym więcej punktów otrzymamy.

Greenfly Studios w pierwszej kolejności zamierza wydać QuickDraw – na PS3 i PS4 gra powinna ukazać się wiosną przyszłego roku. Developer pracuje też nad wersjami dla komputerów PC i Mac.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News