Ruszyły zapisy do wersji beta Project Spark

Podczas targów E3 Microsoft zaprezentował Project Spark jako multiplatformowy kreator wirtualnych światów - grę, która w łatwy i przystępny sposób pozwoli stworzyć wszystko, czego tylko zapragniemy i podzielić się naszymi pomysłami ze znajomymi.

Stworzony z myślą o Xbox One Project Spark będzie dostępny także na inne platformy: Xboxa 360, tablety i komputery PC z Windowsem 8 na pokładzie. Gracze z różnych systemów będą mogli grać wspólnie dzięki funkcji cross-play. A wygląda na to, że gra może okazać się bardzo wciągająca. To bowiem my sami zadecydujemy o tym, w jaki sposób ukształtujemy własną rozgrywkę. Swobodna kreacja świata i zasad nim rządzących pozwoli nam stworzyć nie tylko grę typu MOBA (co widzieliśmy podczas konferencji Microsoftu na E3), ale jakikolwiek inny rodzaj gry. Dwuwymiarowa platformówka, sieciowa strzelanka czy minimalistyczna zręcznościówka – tutaj ograniczy nas tylko własna wyobraźnia… Tak przynajmniej obiecują twórcy, bo pozostanie jeszcze kwestia mikropłatności.

Chociaż Project Spark będzie darmowy, to najprawdopodobniej by uzyskać dostęp do wszystkich narzędzi, terenów czy obiektów będzie trzeba wysupłać trochę grosików z portfela. Data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale ma być dostępna gdy tylko Xbox One znajdzie się w sklepach.

Wszyscy, którzy chcą zapoznać się z grą wcześniej mogą już dziś zapisać się do wersji beta gry.
0
Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.