Samsung Tizen 2.1 przyłapany na zrzutach ekranu

Jak twierdzą niektórzy – Samsung rozwija system an wypadek, gdyby z Androidem poszło coś nie tak. To jednak nie pierwsza próba producenta odwrócenia się od Androida. Już wcześniej Samsung wypuścił na rynek serię smartfonów z innym systemem – bada OS.
Samsung Tizen 2.1 przyłapany na zrzutach ekranu

Tizen docelowo ma trafić nie tylko do smartfonów, ale także do tabletów, samochodów i nowoczesnych telewizorów. Najnowsza wersja systemu oznaczona numerem 2.1 pojawiła się w połowie maja, a teraz do Sieci wyciekły pierwsze zrzuty ekranu pokazujące jak bardzo Tizen zmienił się przez ostatnie miesiące rozwoju.

System wykorzystuje – podobnie jak Firefox OS – technologię HTML5. Pierwszym telefonem, który będzie wyposażony w ten system operacyjny może być Samsung i8800 (wyposazony m.in. w ekran 720p), ale to póki co niepotwierdzone informacje.

Choć pierwsze zrzuty ekranu pokazywały możliwości systemu, interfejs nie wyglądał zbyt imponująco. Wygląda jednak na to, że w obecnej wersji 2.1 Samsung znacznie dopracował szatę graficzną. Kiedy pojawią się pierwsze telefony z Tizenem? Tego dokładnie nie wiadomo, ale na pewno stanie się to przed końcem obecnego roku.