Sony przypomina, że też będzie miało kamerę

Co w ogóle będzie potrafiło PlayStation Eye do PS4? Zobaczcie najnowsze demo technologiczne.

Fakt, że zestawy z PS4 będą pozbawione kamery znacznie wpłynął na cenę całości. Nie każdy gracz preferuje korzystanie z kontrolerów ruchowych i nie każdego interesują gry imprezowe, do których głównie wykorzystywana jest kamera. Ale osoby, które teraz lubią grać z wykorzystaniem Move’ów i relaksować się przy grach wspierających AR z pewnością zainteresują nowe możliwości PS Eye.

Jak widać na powyższym demie technologicznym kamera będzie potrafiła zidentyfikować graczy po trzymanym przez nich kontrolerze (to jedna z funkcji kolorowej diody umieszczonej z przodu pada). Panel dotykowy będzie wykorzystywany nie tylko do sterowania interfejsem, ale także może w pełni znaleźć zastosowanie w rozgrywce. Zauważcie też kolejną ciekawą funkcję. Z urządzenia zewnętrznego np. smartfonu będzie można narysować obiekt, który następnie przeniesie się na ekran telewizora w pełnym 3D. Wcześniej takie rozwiązanie było możliwe chociażby w grze EyePet, z tym, że rysowanie odbywało się przy pomocy pada.

Sony jak na razie nie zapowiedziało żadnej gry przygotowanej wyłącznie z myślą o zabawie z rozszerzoną rzeczywistością na PS4. Jedyną grą, w której wykorzystamy ponownie kontrolery Move będzie Ubisoftowy Just Dance 2014.