Stick it to the Man – przygodówka z abstrakcyjnym humorem na konsole Sony

Niezależny, szwedzki developer Zoink zaprezentował właśnie swoją najnowszą produkcję, która wygląda niezwykle interesująco. Jeśli lubicie światy absurdu pokroju tego z "Adventure Time" zobaczcie filmową zapowiedź gry.

Cześć, jestem Ray. Żyłem sobie spokojnie w moim dwuwymiarowym, ręcznie rysowanym mieście, gdy nagle coś spadło mi prosto na głowę. Gdy się obudziłem nie byłem już sam. TO przyczepiło się do mojej czaszki i zamordowało moją kumpelę!!! Fioletowa łapa wystająca z mojej głowy manipuluje najbliższym otoczeniem i co gorsza – przez nią słyszę myśli innych osób!

Brzmi fajnie? Zobaczcie jak rewelacyjnie to wygląda:

Stick it to the Man będzie platformową grą przygodową, w której napotkamy ponad 100 różnych postaci. Świat gry jest papierowy,a dzięki fioletowej, wydłużającej się ręce wyrastającej z głowy bohatera możemy zmieniać go przy pomocy naklejek. Możemy np. wyrwać zęby aligatorowi i przykleić je małemu pieskowi, który dzięki nowej paszczy skutecznie odstraszy przeciwników. Wykorzystując zdolność telepatii będziemy mogli poznać sekrety pobocznych postaci i wykorzystać je do własnych celów. Za scenariusz gry odpowiada twórca komiksu „Adventure Time” więc jeśli kojarzycie tę serię chociażby z telewizji to wiecie już jakiego rodzaju humoru należy się tu spodziewać.

Na potrzeby gry nagrano ponad 10 godzin dialogów co jak na grę niezależną jest naprawdę dobrym wynikiem. Stick it to the Man pojawi się jeszcze w tym roku na PS3 i PS Vita.

0
Źródło: PlayStation Blog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.