The Last Guardian czarnym koniem tegorocznych targów E3?!

Konsolowa brać PS3 niecierpliwie czeka na duchowego spadkobiercę takich gier jak Ico i Shadow of the Colossus. Być może właśnie teraz, po kilku latach od jej zapowiedzi doczekamy się wreszcie konkretnych informacji.
Oficjalny magazyn targów E3 na swojej witrynie umieszcza już informacje na temat wystawców i gier, które będą prezentowane 11 czerwca. Na liście Sony oprócz spodziewanych już wcześniej tytułów pojawił się jeden, który na nowo rozpalił serca graczy. The Last Guardian – magiczna gra od Team Ico, w której przejmujemy kontrolę nad chłopcem opiekującym się potężnym stworem będącym skrzyżowaniem psa i orła od wielu lat nie może doczekać się ukończenia. W lutym tego roku Fumito Ueda – główny projektant gry – oficjalnie informował, że dalej nadzoruje prace nad The Last Guardian mimo tego, że odszedł już z SCE Japan Studio.

Szef Sony podczas konferencji Microsoftu żartował także na swoim twitterze, że jeśli wszyscy dziennikarze świata zignorują to wydarzenie, to wtedy on w ten właśnie dzień wyda The Last Guardian. Być może zatem gra faktycznie jest już na ukończeniu i Sony planuje za jej pośrednictwem godnie uczcić kadencje PS3.

Z rzecznikiem prasowy Sony skontaktowało się już wiele redakcji m.in. Eurogamer i Polygon, którzy otrzymali informacje, jakoby wpis na liście E3 Insider jest „niestety czystą spekulacją”. Jeśli jednak Sony traktuje The Last Guardian jako asa w rękawie, takie komentarze są zrozumiałe. A wpis cały czas nie znika – lecz mało tego, został niedawno uaktualniony o parę screenshotów.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.