The Last Guardian czarnym koniem tegorocznych targów E3?!

Gra-legenda od słynnego Team Ico pojawiła się na liście oficjalnego magazynu targów.

Oficjalny magazyn targów E3 na swojej witrynie umieszcza już informacje na temat wystawców i gier, które będą prezentowane 11 czerwca. Na liście Sony oprócz spodziewanych już wcześniej tytułów pojawił się jeden, który na nowo rozpalił serca graczy. The Last Guardian – magiczna gra od Team Ico, w której przejmujemy kontrolę nad chłopcem opiekującym się potężnym stworem będącym skrzyżowaniem psa i orła od wielu lat nie może doczekać się ukończenia. W lutym tego roku Fumito Ueda – główny projektant gry – oficjalnie informował, że dalej nadzoruje prace nad The Last Guardian mimo tego, że odszedł już z SCE Japan Studio.

Szef Sony podczas konferencji Microsoftu żartował także na swoim twitterze, że jeśli wszyscy dziennikarze świata zignorują to wydarzenie, to wtedy on w ten właśnie dzień wyda The Last Guardian. Być może zatem gra faktycznie jest już na ukończeniu i Sony planuje za jej pośrednictwem godnie uczcić kadencje PS3.

Z rzecznikiem prasowy Sony skontaktowało się już wiele redakcji m.in. Eurogamer i Polygon, którzy otrzymali informacje, jakoby wpis na liście E3 Insider jest „niestety czystą spekulacją”. Jeśli jednak Sony traktuje The Last Guardian jako asa w rękawie, takie komentarze są zrozumiałe. A wpis cały czas nie znika – lecz mało tego, został niedawno uaktualniony o parę screenshotów.