The Last of Us – jak będzie wyglądał tryb multiplayer?

Chociaż tak naprawdę tryb wieloosobowy będzie tylko dodatkiem to może on znacznie przedłużyć żywotność samej gry. Po doświadczeniach z sympatycznym i ciągle lubianym przez graczy multiplayerem z Uncharted 3 możemy spodziewać się w The Last of Us równie dobrej zabawy.

W trakcie kampanii fabularnej poznamy dwie frakcje różniące się od siebie poglądami. W multiplayerze będziemy musieli opowiedzieć się po jednej ze stron. Podobnie jak w Uncharted 3 będziemy mogli stworzyć swoją postać. W nasze ręce oddany też zostanie klan ocalałych, dla którego będziemy zbierać surowce i lekarstwa, które pozwolą urosnąć mu w siłę.

W rozgrywce będzie mogło wziąć udział maksymalnie

do 8 graczy

(po czterech na każdą drużynę). Pierwszy z trybów gry –

Supply Raid

– będzie polegał na uzbieraniu jak największej liczby surowców w trakcie 20 żyć. W trybie Survivor zaś śmierć unieruchomi nas aż do końca rundy. Gracze będą mogli wybrać jedną z czterech klas. Nie zabraknie standardowego snajpera czy żołnierza, ale możemy też liczyć na klasę z rozwiniętymi zdolnościami skrytobójczymi. Każda z klas posiadać będzie adekwatny rodzaj broni oraz umiejętności.

Poruszać będziemy się po siedmiu mapach. Pojedynczy mecz będzie odzwierciedleniem jednego dnia w świecie gry, a naszym zadaniem będzie przetrwanie pełnych 12 tygodni. Z surowców zdobytych na polu walki będzie można także konstruować bronie czy potrzebne przedmioty, tak jak ma to mieć miejsce w przypadku kampanii fabularnej.

Przypominamy, że premiera The Last of Us odbędzie się już 14 czerwca na PS3.

Źródło: sixthaxis.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.