Vine stał się popularniejszy od Instagrama

Instagram nie miał jednak swojego odpowiednika do tworzenia wideo, aż do teraz. Vine jest aplikacją, która umożliwia szybkie tworzenie ciekawie zmontowanych, krótkich materiałów i ich udostępnianie na Facebooku czy Twitterze.
Vine stał się popularniejszy od Instagrama

Jak wynika z badań Topsy Analitycs po 4 czerwca na Twitterze udostępniono więcej linków do filmów z Vine, niż do zdjęć z Instagrama. To można dosyć łatwo połączyć z faktem udostępnienia Vine użytkownikom Androida. Wcześniej z aplikacji mogli korzystać tylko użytkownicy urządzeń Apple.

W Vine każdy materiał może trwać maksymalnie 6 sekund, a montaż filmu następuje już podczas jego nagrywania. Rejestrowanie filmu następuje tylko wtedy, gdy przytrzymujemy palcem ekran. Gdy puścimy, nagrywanie jest zatrzymane do czasu kolejnego “ujęcia”.

Vine jest rozwijany przez programistów Twittera, jednak posiadanie konta na tym portalu społecznościowym nie jest konieczne do korzystania z aplikacji. Nagrane filmy można udostępniać prócz Twittera także na Facebooku, profilu Vine lub zamieścić kod na stronie internetowej/blogu.