Vine stał się popularniejszy od Instagrama

Instagram to najpopularniejsza aplikacja społecznościowa do tworzenia fotografii, jaka do tej pory powstała.

Instagram nie miał jednak swojego odpowiednika do tworzenia wideo, aż do teraz. Vine jest aplikacją, która umożliwia szybkie tworzenie ciekawie zmontowanych, krótkich materiałów i ich udostępnianie na Facebooku czy Twitterze.

Jak wynika z badań Topsy Analitycs po 4 czerwca na Twitterze udostępniono więcej linków do filmów z Vine, niż do zdjęć z Instagrama. To można dosyć łatwo połączyć z faktem udostępnienia Vine użytkownikom Androida. Wcześniej z aplikacji mogli korzystać tylko użytkownicy urządzeń Apple.

W Vine każdy materiał może trwać maksymalnie 6 sekund, a montaż filmu następuje już podczas jego nagrywania. Rejestrowanie filmu następuje tylko wtedy, gdy przytrzymujemy palcem ekran. Gdy puścimy, nagrywanie jest zatrzymane do czasu kolejnego „ujęcia”.

Vine jest rozwijany przez programistów Twittera, jednak posiadanie konta na tym portalu społecznościowym nie jest konieczne do korzystania z aplikacji. Nagrane filmy można udostępniać prócz Twittera także na Facebooku, profilu Vine lub zamieścić kod na stronie internetowej/blogu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.