Visual Studio 2013 hitem konferencji BUILD

Visual Studio 2013 hitem konferencji BUILD

Cały czas pilnie śledzimy najważniejsze wydarzenia na konferencji BUILD, starając się w krótkich przerwach relacjonować wam najgorętsze nowości. Wydawać by się mogło, że Windows 8.1 będzie prawdziwym hitem. BUILD to jednak specyficzne wydarzenie, ze specyficzną publiką. I tak jak zmiany w systemie Microsoftu zostały przyjęte brawami, tak po prezentacji Visual Studio 2013 składająca się z kilku tysięcy deweloperów publika wiwatowała.

Po zebraniu wszystkich informacji na BUILD omówimy ów pakiet programistyczny bardziej szczegółowo, ale już teraz możemy wam zdradzić, że Visual Studio 2013 to ponad pięć tysięcy nowych API, które programiści mogą wykorzystywać. Pakiet ten uwzględnia też obecne realia, czyli świat pełen urządzeń przenośnych. Oprogramowanie potrafi oszacować, na przykład, ile zasobów procesora, karty graficznej i karty sieciowej wykorzystuje twoja aplikacja, przeliczając to na zużycie energii, pozwalając na tworzenie lepiej zoptymalizowanego kodu i energooszczędniejszych programów.

Visual Studio 2013 jest już dostępny do pobrania. Nie jest to jeszcze końcowa wersja pakietu, nadal trwają nad nią prace.