Żegnamy Google Chrome Frame

Projekt Chrome Frame został uruchomiony w 2009 roku przez Google'a. Dzięki tej wtyczce użytkownicy Internet Explorera mogli wykorzystać w swojej przeglądarce silnik WebKit. Google najwyraźniej uznał, że Internet Explorer "dojrzał".
Niedługo koniec Chrome Frame

Niedługo koniec Chrome Frame

Wtyczka dostępna była dla Internet Explorera w wersjach 6, 7, 8 i 9. Mogła okazać się przydatna dla użytkowników systemów Windows XP i Windows Vista (te systemy nie maja dostępnych najnowszych edycji przeglądarki Microsoftu), którzy z pewnych przyczyn musieli dalej korzystać, bez możliwości zmiany, z przeglądarki systemowej (na przykład z uwagi na brak uprawnień na służbowym komputerze do instalacji alternatywnej). Microsoft twierdzi, że Chrome Frame to zagrożenie dla komputerów, które powoduje, że możliwych do wykorzystania usterek jest więcej.

Google ma dla tej nielicznej grupki użytkowników złe wieści. Wtyczka nie będzie już rozwijana. –

Obecnie większość osób korzysta z nowoczesnych przeglądarek, które obsługują większość najnowszych technik webowych. Co jeszcze lepsze, to fakt, że udział starych przeglądarek na rynku w istotny sposób maleje, a najnowsze przeglądarki aktualizują się automatycznie, co oznacza, że najnowsze wersje są najpopularniejsze — argumentuje Google. Czyżby Internet Explorer przestał potrzebować unowocześniania?

Projekt Chrome Frame zostanie zamknięty w styczniu 2014 roku.

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.