BeSteady One: Rewolucyjny, polski stabilizator obrazu

BeSteady One to zaawansowany, 3-osiowy stabilizator kamery, który może współpracować z urządzeniem o wadze do 2 kg.

Jego twórcy twierdzą, że to obecnie najbardziej zaawansowany stabilizator na świecie. Po miesiącach projektowania i testów, po stworzeniu 50 różnych prototypów projekt BeSteady trafił właśnie na projekt Kickstarter. Do uruchomienia produkcji potrzeba 25 000 funtów, ale z tym nie powinno być najmniejszego problemu, bo już teraz udało się zebrać ponad 4x tyle.

Za projekt BeSteady odpowiada dwóch Polaków – Jacek Iwaniec i Mac Salamonowicz, którzy poznali się w 2012 roku i zaczęli tworzyć pierwsze prototypy nowego urządzenia. Składa się ono z 3-osiowego stabilizatora i silników bezszcztowkowych. Rama urządzenia została wykonana ze stopów aluminium, włókna węglowego oraz stali nierdzewnej, dzięki czemu cała konstrukcja ma być wyjątkowo lekka i wytrzymała. BeSteady One umożliwia pracę w trzech różnych trybach, w tym w trybie zdalnym z użyciem dodatkowego kontrolera.

Urządzenie ma trafić do sprzedaży już we wrześniu. Kompletny zestaw waży blisko 1,5 kg. Można do niego zamontować lustrzanki jak Canon 5D, 6D, 7D, serię Sony Alpha, kamerę Blackmagic Pocket Cinema i wszystkie mniejsze urządzenia. Poniżej film, który w pełni pokazuje możliwości BeSteady One.

Powiązane treści:

Ranking lustrzanek – lustrzanka dla początkujących

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.