Bitcoin Party już 2 sierpnia w Warszawie

Bitcoin to powstała w 2009 roku wirtualna waluta opierająca się na zdecentralizowanej bazie danych. Jej popularność zaczyna wykraczać poza ramy internetowe i powoli wdrażana jest w różnych lokalach na całym świecie. 2 sierpnia entuzjaści Bitcoinów będą mogli po raz pierwszy zapłacić wirtualnym złotem w warszawskim Parking Barze.
fot. bitocointalk.org

fot. bitocointalk.org

Choć płatności w Bitcoinach są legalne na całym świecie i można się rozliczać z nich z urzędem skarbowym przedsiębiorcy wciąż patrzą na nie z nieufnością. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości i zachęcić usługodawców do wdrożenia takiego systemu płatności w swoich lokalach grupa entuzjastów wirtualnej waluty 2 sierpnia organizuje w warszawskim Parking Barze (ul. Nowogrodzka 27) imprezę, w trakcie której uczestnicy będą mogli płacić przy pomocy swoich elektronicznych portfeli. Będzie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce.

Zależy nam, aby tak samo jak ma to już miejsce np. w niedalekim Berlinie, w Warszawie także zauważono jak łatwe i korzystne finansowo są wirtualne płatności i dlaczego jest to bardziej opłacalne niż w przypadku kart kredytowych. Chcemy wykazać, że płatności mogą być dokonywane nawet jeżeli nie ma prądu lub sprzęt się zepsuje. ” – możemy przeczytać na facebookowym profilu wydarzenia.

0
Źródło: Bitcoinet.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.