Canary: Domowy system alarmowy w cenie “dla każdego”

Canary: Domowy system alarmowy w cenie “dla każdego”

Canary to 15 centymetrowy cylinder napakowany przeróżnymi sensorami. Posiada mikrofon, szerokokątną kamerę HD wraz z noktowizją, czujniki ruchu, wilgotności, czystości powietrza i temperatury. Dzięki integracji z Twoim smartfonem (aplikacja obsługuje system iOS i Android) system powiadomi Cię, gdy tylko zanotuje zmianę wykraczającą poza normę np. podwyższoną temperaturę w pokoju czy ruch. Z pozycji telefonu będziesz mógł wybrać, czy chcesz zadzwonić po służby porządkowe, wysłać SMSa do sąsiada czy uruchomić syrenę alarmową zamontowaną w urządzeniu.

Zaletą Canary jest fakt, że nie trzeba przeprowadzać w lokalu żadnej instalacji. Urządzenie ustawia się w wybranym punkcie i podłącza pod sieć Wi-Fi. Kształt przypominający wazon z pewnością także nie zwróci od razu uwagi złodzieja. Do tego wszystkiego cena 199$ jest wyjątkowo atrakcyjna.

Canary można zakupić za pośrednictwem serwisu IndieGoGo, gdzie jego pomysłodawcy starają się uzyskać dofinansowanie na rozpoczęcie procesu produkcji. Jak na razie idzie im rewelacyjnie. W zaledwie 4 dni udało się zebrać 759 tys.$ z wymaganych 100 tys.$.